S.V. [ Beta ]

01. 12. 2021. 22:56 >> 22:59

GUŽVA NA VRHU

Napoliju bod protiv Sasuola, Milan ubjedljiv u Đenovi

Fudbaleri Sasuola i Napolija odigrali su večeras neriješeno 2:2, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.

Poslije prvog poluvremena bez golova, Napoli je na startu drugog dijela igre poveo golovima Fabijana Ruisa u 51. i Drisa Mertensa u 60. minutu, ali je domaći tim ipak stigao do boda.

Prvo je Đanluka Skamaka u 72. minutu smanjio na 2:1, da bi Đan Marko Ferari 89. minutu postavio konačan rezultat.

Domaći tim je u 93. minutu i poveo, ali je pogodak Greguara Defrela poništen zbog ofsajda.

Napoli je prvi na tabeli sa 36 bodova, odnosno bod više od Milana, a dva više od šampiona Intera.

Milan je u gostima pobijedio Đenovu sa 3:0, a golove su postigli Zlatan Ibrahimović u desetom i Žunior Mesijas u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu i u 61. minutu.

Poslije 15 odigranih kola, Sasuolo je 12. na tabeli sa 19 bodova, dok je Đenova na 18. poziciji sa deset osvojenih bodova.

Fudbaleri Napolija će u narednom kolu Serije A dočekati Atalantu, Milan će ugostiti Salernitanu, Đenova će gostovati Juventusu, dok će Sasuolo u goste Speciji.