16. 09. 2021. 20:56 >> 20:58
1

LIGA EVROPE

Zvezda pobijedila Bragu, Vest Hem slavio u Zagrebu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Brage sa 2:1, u meču prvog kola Grupe F Lige Evrope.

Zvezda je nakon kornera povela golom Milana Rodića u 75. minutu, a minut kasnije izjednačio je Galen. Pobjedu crveno-bijelima donio je Aleksandar Katai iz jedanaesterca u 85. minutu.
U početnom dijelu meča obje ekipe imale su po nekoliko udaraca, ali su svi odlazili visoko preko gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu stvorila je portugalska ekipa, nakon loše reakcije Zvezdinih igrača u odbrani, lopta je u 22. minutu došla do Rikarda Orte, koji je sam ispred golmana šutirao preko gola.

Minut kasnije šut El Fardu Bena sa distance blokirao je igrač gostiju, a lopta je otišla pored gola, dok je udarac Gelora Kange pet minuta kasnije sa tridesetak metara otišao takođe pored gola.

Sve do 62. minuta nije bilo ozbiljnijih šansi u drugom dijelu, a tada je Ivanićev šut u bliži ugao odbranio golman gostiju Mateus.

Dva minuta kasnije prvo je Zvezda preko Kange imala priliku, ali je njegov udarac otišao pored gola, da bi zatim gosti zapretili preko Lukasa Mineira, a njegov udarac sa dvadesetak metara "okrznuo" je prečku.

Zvezda je povela golom Milana Rodića, koji je bio najbolji u skoku. Samo minut kasnije gostujuća ekipa je izjednačila, poslije udarca Galena sa distance.

Domaći tim je u 83. minutu izborio udarac sa "bijele tačke", nakon što je u kaznenom prostoru oboren Ivanić, a dva minuta kasnije precizan je sa penala bio Katai. Do kraja nije bilo promjena, pa je Zvezda pobedom počela takmičenje u Ligi Evropa.

U drugom meču ove grupe danski Mitjiland je na svom terenu odigrao neriješeno 1:1 sa bugarskim Ludogorecom.

Zvezda u narednom kolu gostuje Ludogorecu 30. septembra, a istog dana Braga dočekuje Mitjiland.

Vest Hem je kao gost slavio protiv Dinama u Zagrebu.

Englezi su postigli po gol u oba dijela meča i tako rastužili publiku na "Maksimiru".

"Čekićari" su poveli u 22. minutu, Majkl Antonio je kaznio grešku odbranu Zagrepčana, a dva minuta kasnije imali su šansu i za 2:0, ali je Livaković sjajno odbranio.

Nikola Vlašić je u 44. minutu mogao da postigne drugi gol za tim iz Londona, bio je za malo neprecizan, ali sve je riješeno u 50. minutu.

Deklan Rajs je povukao loptu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio po sredini gola za 0:2.

Lacio je poražen na gostovanju Galatasaraju sa 1:0, i to autogolom golmana Strakoše u 67. minutu.

Sergej Milinković-Savić je na terenu bio od 56. minuta.