- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
12. 05. 2020.
20:10 >> 20:05
VLASNIK KLUBA U PREMIJER LIGI
Očekuje nas haotično ljeto ako se sezona ne nastavi
Vlasnik jednog fudbalskog kluba u engleskoj Premijer ligi rekao je danas da klubove čeka haotično ljeto ako se ova sezona ne bude nastavila i da postoji "40 odsto šanse" da se sezona otkaže. Vlasnik, koji nije želio da se otkrije identitet, rekao je da brojni fudbaleri ne žele da se vrate na posao i da vjeruje da će klubovi koji ispadnu iz lige podnijeti tužbu, bez obzira koja matematička formula bude upotrebljena da se odredi konačan plasman u slučaju da se sezona ne nastavi.
"Niko ne zna kako će se riješiti stvari ako ne budemo igrali. Vjerujem da bi najbolje rješenje bilo da klubovi ne ispadnu iz lige, možemo da imamo 22 ekipe u jednoj sezoni, kako bi Lids i Vest Bromvič mogli da uđu u Premijer ligu iz Čempionšipa", rekao je vlasnik kluba za Skaj.
Klubovi Premijer lige juče su na sastanku prvi put razgovarali o mogućnosti da se sezona otkaže.
On je rekao da postoji "40 odsto šanse da se sezona otkaže i da ako se to dogodi, klubove čeka haotično ljeto".
Fudbalski savez Engleske neće dozvoliti da se sezona poništi niti da se ukine ispadanje iz lige.
"Šta god da se dogodi, klubovi koji ispadnu će podnijeti tužbe i zbog toga nijesam za ispadanje", rekao je vlasnik kluba.
Većina klubova koji su u donjem dijelu tabele žele da se ukine ispadanje ako utakmice budu igrane na neutralnim terenima, ali je uprava Premijer lige pristala da razgovara sa predstavnicima vlasti kako bi provjerila da li je moguće da klubovi igraju sve utakmice kao domaćini na svojim stadionima.
Klubovi koji se zalažu za ukidanje ispadanja iz lige nijesu taj predlog pomenuli na jučerašnjem sastanku, pošto su ostvarili glavni cilj, da se preispita predlog o odigravanju utakmica na neutralnim terenima.
Premijer liga će razgovarati sa kapitenima klubova o medicinskim protokolima koji će se primjenjivati kada se nastave treninzi, ali mnogi fudbaleri su zabrinuti zbog preranog povratka na posao.
Zvaničnik jednog premijerligaškog kluba rekao je da on vjerovatno ne bi išao na utakmice ako se sezona nastavi.
"Volio bih da idem, ali ne bih išao ako sam prisiljen ili ako savjetuju da ostanem kod kuće", naveo je on.
Izvšrni direktor Premijer lige Ričard Masters juče je rekao da ne očekuje da će fudbaleri odbiti da se vrate na trening.
Коментари0
Остави коментар