Objavio: S.V. [ Beta ]

05. 02. 2017. 22:29   >>  23:08

ABUBAKAR ČOVJEK ODLUKE

KAN: Kamerun preokretom do pete titule

Fudbaleri Kameruna osvojili su večeras petu titulu na Kupu afričkih nacija, pošto su u finalu pobijedili Egipat sa 2:1.

Kamerunu je ovo prva titula od 2002. godine, a prije toga su najbolji bili 1984, 1988. i 2000. godine.

Egipat, na drugoj strani, nije uspio da osvoji osmi trofej. Reprezentacija Egipta je na cijelom šampionatu primila samo jedan gol, ali su u finalu igrači te selekcije dva puta morali da vade loptu iz mreže.

Muhamed Alneni je doveo Egipat u vođstvo u 22. minutu, ali je Kamerun u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat.

Prvo je Nikolas N'Kulu izjednačio u 60. minutu postigavši gol glavom, da bi pobjedu Kamerunu donio Vensan Abubakar golom u 89. minutu. Abubakar je se odlično snašao među trojicom igrača Egipta i savladao Esama El Hadarija za veliko slavlje svoje ekipe u Gabonu.