05. 12. 2015. 17:54 >> 18:07

BAJER PAO U BERLINU

Menhengladbah nanio Bajernu prvi poraz

Borusija iz Menhengladbaha je očitala lekciju Bajernu 3:1 u 15. kolu Bundeslige i nanijela mu prvi poraz u prvenstvu.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Vent je doveo Borusiju u vođstvo u 54. minutu, a u 66. Štindl je duplirao prednost.

Dva minuta kasnije Džonson je povisio na 3:0 i obezbijedio pobjedu "koltovima". Do kraja meča gosti iz Minhena uspeli su da ublaže poraz preko povratnika Frank Riberija.

Trener Bajerna Pep Gvardiola čestitao je domaćinu na pobjedi.

"Igrali smo dobro u prvo poluvremenu u kojem smo stvorili mnogo šansi. Nažalost, u tom dijelu igre nijesmo postigli nijedan gol", kazao je Gvardiola na pres konferenciji nakon meča i dodao da je zadovoljan što se Riberi vratio na teren nakon dugog odsustva zvog povrede.

Bajern ima osam bodova više od Dortmunda uz meč više. Menhengladbah sa 26 bodova zauzima treće mjesto.

Herta je nastavila sa sjanim igrama, pa je u Berlinu pao Leverkuzen 2:1.

Golove za domaćina, koji je od 17. minuta imao igrača više (isključen Beniš), postigli su Darida i Bruks Čičarito je bio jedini strijelac farmaceute.

U preostalim mečevima, Majnc je odnio bodove iz Hamburga u 3:1, Augsburg je slavio sa minimalnih 1:0 protiv Kelna u gostima, a Ingloštad i Hofenjam su podijelili bodove 1:1.