N.N./L.V.

22. 06. 2024. 23:05 >> 23:05

EVROPSKO PRVENSTVO

Dan 9: Belgijanci slavili i sada svi imaju po tri boda

Deveti je dan Evropskog prvenstva u fudbalu, a nakon današnjih mečeva biće kompletirano drugo kolo. Sve mečeve pratite na kanalima TVCG i na našem Portalu.

U prvom današnjem meču Gruzija i Češka su u Hamburgu odigrali neriješeno 1:1.

22:40

ŠansaKakva šansa za Alibeka, koji je tek ušao u igru, Uspio je da proturi loptu ispod Kastelsa, ali ona nije stigla do gola,

Опширније

22:39

IzmjenaAlibek mijenja imenjaka Draguša

Опширније

22:33

GolBelgija vodi 2:0. Sjajan degažman golmana Kastelsa koji je prebaciio cijelu rumunsku ekipu, Kevin de Brujne je pobjegao svom čuvaru i pogodio u padu. Izdržao je kapiten "crvenih đavola" jak duel sa Dragušinom.

Опширније

22:31

IzmjenaTeat ne može više, i umjesto njega ulazi mladi Debast, gudbaler Anderlehta koji bi trebalo od naredne godine da igra za Benfiku

Опширније

22:30

IzmjenaMijennja Tedesko, u igru ulaze Karasko i Mangala izlaze Doku i strijelac jedinog gola Tilemans.

Опширније

22:28

ŠansaŠta je sada propusto Man, izašao je fudbaler Parme sam na golmana Kastelsa i nije dobro šutirao.

Опширније

22:26

ŠansaŠansa ponovo Lukaku, sve dobro do završnice, ali ona jednostavno izostaje.

Опширније

22:26

IzmjenaDupla izmjena Jordaneskua, Izlaze Marin i Mihaila, u igri Hađi i Olaru.

Опширније

22:16

Poništen golAko postoji fudaler koji ima oreol baksuza kada su u pitanju golovi u nacionalnom dresu onda je to Romelu Lukaku. Sijaset šansi, dva gola protiv Slovačke poništena i nastavlja se i na ovom meču.

Djelovalo je da je uspio da sve bilo regularno, sjajna lopta De Brujnea kroz sredinu u prostor, napadač Čelsija je bio brži, pogodio mrežu, ali nakona VAR-a gol je poništen

Опширније

22:15

Žuti kartonNicušar Banku dobija prvi žuti karton kod Rumuna.

Опширније

22:14

ŠansaKako je pobjegao bek Rumunije Raciju, kompletnoj belgijskoj odbrani, ali nije odradio dobar prijem lopte.

Опширније

22:12

IzmjenaPrvi mijenja Tedesko. Umjesto Lukebakia u igru ulazi fudbaler Arsenala Leandro Trosar.

Опширније

22:11

ŠansaUzvraća Belgija, Lukaku pronalazi De Brujnea, ali fudbaler Sitija nije dobro šutirao i to je lak plijen za Nicu.

Опширније

22:03

ŠansaPrva prijeti Rumunija. Valentin Mihaila je pokazao zašto je najbrži fudbaler turnira, odlično je pobjegao Belgijancima ali je uslijedio neprecizan šut. Kao da je ostao bez vazduha fudbaler Parme

Опширније

21:47

Počelo je drugo poluvrijeme, nijedan trener nije ništa mijenjao na poluvremenu

Опширније

21:46

KrajKraj prvog poluvremena. Belgija vodi na poluvremenu sa 1:0 nakon što je Tilemans pogodio u drugom minutu.

Опширније

21:40

Još jedan podatak. Belgiji je ovo prvi gol nakon što na prethodne tri utakmice na velikim prvenstvima (svjetsko+evropsko) nisu uspjeli da zatresu mrežu protivnika. Nevjerovatan podatak da su na ta tri meča - porazi od Maroka 2:0, remi sa Hrvatskom 0:0 (Katar 2022), i poraz od Slovačke 1:0, uputili 50 šuteva. Prvi šut protiv Ruminije je prekinuo ovaj nevjerovatan niz.

Опширније

21:36

ŠansaRumuni pokazuju "znakove života" uz frenetičnu podršku sa tribina. Marin je probao da proigra Draguša, ali je Kastels bio brži od fudbalera Standarda.

Опширније

21:26

Žuti kartonLukebakio dobija žuti karton i propošta meč sa Ukrajinom, jer je dobio karton i protiv Slovačke.

Опширније

21:23

ŠansaŠansa i za Rumune nakon prodora Mihaila. Fudbaler Parme je potom pao u šesnaestercu ali poljski sudija Marčinjak ništa nije svirao, niti se VAR oglašavao.

Опширније

21:16

ŠansaI još jedna velika prilika za Belgiju. Slalom Kevina de Brujnea koji je krenuo sa sredine terena. Imao je dvije opcije Lukakua i Lukebakija, oprijedelio se za fudblaera Sevilje koji je namjestio loptu na svoju lijevu nogu i precizno šutirao ali prelijepa intervencija Nice na golu Rumuna.

Опширније

21:15

Podatak za istoriju. Gol Tilemansa je pao u 73. sekundu meča. To je najbrži gol u istorji za "crvene đavole" na velikim turnirima do sada (evropsko i svjetsko)

Опширније

21:14

ŠansaNova prilika za Beligiju. Lukaku je primio loptum,  zagradio se i izborio za udarac ali je Banku blokirap šut.

Опширније

21:03

ŠansaUmalo da Rumuni ekspresno odgovore. Centrirao je Marin sa lijeve strane, Dragušin najviši u skoku, ali dobra odbrana Kastelsa.

Опширније

20:58

GolUtakmica nije praktično ni krenula a ofanzivni pristup Belgije se već isplatio. Pogriješio je Banku, lopta je stigla do Dokua koji je dodao Lukakuu, špic Čelsija se odlično zagradio i dodao do Tilemansa koji je pogodio za vođstvo "crvenih đavola".

Опширније

20:50

Rumunija i Belgija do sada su igrali 12 puta i obije ekipe imaju po pet pobjeda, dok je dva puta bilo neriješeno.

Osim u kvalifikacijama za Mundijal 1994. godine gdje su bili u grupi, svi mečevi su bili prijateljski, a posljednji se odigrao 2012. godine i tada su "trikolori sa Karpata" slavili 2:1.

Опширније

20:43

Edvard Jordanesku se odlučio za sljedeći sastav:

Опширније

19:54

Selektor Belgije Domeniko Tedesko je izvršio par izmjena u odnosu na meč sa Slovačkom.

"Crveni đavoli" izlaze ofanzivno na teren sa Dokuom i Lukebakiom od starta.

Опширније

19:51

KrajPortugal je slavio ubjedljivo sa 3:0

Опширније

19:48

Navijači sa tribina ulijeću na teren kako bi se slikali sa svojim idolom, Kristijanom Ronaldom. I dok je jedan dječak pobrao simpatija, a popularni "CR7" ga častio selfijem, druga dvojica navijča nisu ispraćena baš odobravanjem sa tribina.

Опширније

19:42

Sudijska nadoknadaIgraće se još pet minuta

Опширније

19:34

Kristijano Ronaldo je ipak stigao da ispiše istoriju EURA.

Asistencijom za Fernadeša, jedan od najboljih fudbalera svih vremena je stigao do sedme asistencije na Evropskim prvenstvima, više od bilo kojeg drugog fudbalera od kad se prati ta statistika (1968. godine)

Опширније

19:28

IzmjenaAkajdin nema defintivnos svoj dan. Nakon autogola, fudbaler Fenerbahčea se i povrijedio i umjesto njega je ušao Merih Demirel.

Опширније

19:26

IzmjenaMijenja i Montela. Konačno ulazi Arda Guler, umjesto Junusa Akguna.

Опширније

19:19

IzmjenaMijenja Martinez ponovo. Umjesno Kansela u igru je ušao Semedo.

Опширније

19:14

GolPortugal potvrđuje najvjerovatnije pobjedu i prvo mjesto u grupi. Kontra, Kristijano Ronaldo je primio loptu i onda nesebično proigrao Bruna Fernandeša kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Опширније

19:10

ŠansaPrva prilika u drugom poluvremenu za Tursku, novi fudbaler na terenu Jazići je probao, ali Košta je siguran.

Опширније

19:07

IzmjenaMijenjala su oba selektora na poluvremenu.  Martinez je ostavio Leaa i Palinju u svlačionici (oba fudbalera su dobila žuti karton), a u igru su ušli Neto i Neveš.

Montela je ubacio Jazićija, koji je zamijenio Kokčua.

18:44

Žuti kartonNastavlja se revija žutih kartona. Požutio je Žoa Paljinja fudbaler koji se nalazi pred prelaskom u Bajern Minhen.

Опширније

18:42

Žuti kartonAkajdin dobija žuti karton zbog oštrog strarta na Rafaelu Leaou.

Опширније

18:39

ŠansaŠansa za Tursku i to od fudbalera koji igra za portugalsku Benfiku - Orkun Kokču je probao šut iz daljine, ali Košta siguran.

Опширније

18:37

Žuti kartonŽuti karton za Rafaela Leaa zbog simulacije. Fudbaler Milana propušta duel sa Gruzijom.

Опширније

18:35

ŠansaJoš jedna šansa za Portugal. Bruno Fernandeš se našao u solidnoj poziciji, ali je jako loše šutirao.

Опширније

18:31

ŠansaVelika šansa za Tursku. Akturkoglu je prošao između Kansela i Silve, odlično šutirao, ali je Košta nogom sjajno odbranio.

Опширније

18:28

GolKakva splet nesrećnih okolnosti za Tursku. Bio je to opasan napad Portugala, ali lopta nije došla do Ronalda. Samat Akajdin u želji da smiri situaciju vratio je loptu ka Bajindiru, ali nije vidio da je golman izašao i tako je lopta prešla gol liniju.

Čak sedmi autogol na turniru do sada.

Опширније

18:25

Žuti kartonŽuti karton za Bardakčija. Štoper Galatasaraja će propustiti naredni meč protiv Češke.

Опширније

18:13

GolVodi Portugal 1:0 Mendeš je probio po lijevoj strani ubacio loptu, Ronaldo se sapleo, ali je dobro ispalo jer je lopta došla do Bernarda Silve koji je bio precizan i "selesao" od 21. minuta vodi.

Опширније

18:02

Najveća šansa do sada na meču i to za Tursku. Čačhanuglu je ubacio loptu a u odličnoj poziciji je bio Kerem Aktarkoglu. Međutiim fudbaler Galatasaraja nije dobro uhvatio loptu.

Опширније

18:00

Počeo je Portugal odmah ofanzivno. Bernardo Silva je centrirao a Kristijano Ronaldo je uhvatio volej iz prve, ali udarac nije imao dovoljno jačine da ugrozi Bajindir

Опширније

17:59

Počela je utakmica u Dortmundu.

Опширније

17:50

Ovo je deseti međusobni susret Portugala i Turske i prednost je apsolutno na strani "selesea" koji je slavio u sedam duela. Turska je samo dva puta slavila, i to u prvom duelu 1955. godine kada je dobila 3:1, pa je na iduću pobjedu čekala čak do 2012. godine kada je dobila istim rezultatom.

Interesantno četiri puta je u duelima bio baš taj rezultat 3:1.

Опширније

17:42

Roberto Martinez nije mijenjao startnih 11.

Опширније

17:24

Iznenađenje u sastavu Turskne. Vinćenco Montela je odlučio da na klupi ostavi dva najbolja pojedinca iz meča sa Gruzijom Argu Gulra i Kenana Jildiza.

Опширније

16:57

ŠansaKakva šansa iz kontre u 95. minutu za Gruziju, ali je Lobjanidze šutirao očajno, preke prečke.

Опширније

16:56

Žuti kartonŽuti karton za Kočorašvilija zbog zadržavanja vremena.

Опширније

16:52

Sudijska nadoknadaIgraće se pet minuta nadoknade.

Опширније

16:44

IzmjenaPromjene na obje strane - prvo je Barak zamijenio Provoda, a potom su Gvelesijani i Lobjanidze zamijenili Kvirkveliju i Kvaracheliju.

Опширније

16:42

Žuti kartonŽuti karton i za Součeka.

Опширније

16:39

ŠansaZaprijetio je Lingr u 78. minutu sa 20 metara, ali je Mamardašvili sjajan.

Опширније

16:33

Ovo je Šiku bio šesti gol na evropskim prvenstvima, i to na tek sedmoj utakmici. Time je ostao drugi najproduktivniji igrač na šampionatima Starog kontinenta, iza Mišela Platinija koji je pogodio devet puta na pet utakmica, a ispred Dragana Džajića (četiri pogotka, pet nastupa).

Опширније

16:29

IzmjenaPatrik Šik nije mogao da nastavi, ušao je Mojmir Hitil.

Опширније

16:26

Pokušao je Jurašek sa 20 metara, Mamadaršvili upisao devetu odbranu.

Опширније

16:23

IzmjenaDvije izmjene i kod Gruzina - ušli su Čakvetadze i Ločošvili, izašli Davitašvili i Citaišvili.

Опширније

16:21

ŠansaNova velika šansa za Češku nakon kornera, ali je Krejči šutirao pored gola.

Опширније

16:20

GolKonačno gol za Češku u 59. minutu! Rezervista Lingr je pogodio stativu, a lopta se odbila do Šika, koji ju je grudima unio u mrežu.

Опширније

16:18

ŠansaZaprijetila je Gruzija iz kontrre u 57. minutu, ali je Mekvabišvili šutirao pored gola.

Опширније

16:16

IzmjenaDvostruka izmjena kod Čeha - ušli su Lingr i Jurašek, izašli Hložek i Černi.

Опширније

16:15

Kao da su gol Gruzije i potom ona odbrana Mamardašvilija u duelu sa Šikom u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena usporili Čehe, koji su u nastavku prepustili inicijativu rivalu.

Опширније

16:14

Žuti kartonHoleš je četvrti Čeh sa žutim kartonom.

Опширније

16:08

Žuti kartonTreći žuti karton za Češku dobija Jurasek.