- Hronika
- Montesong
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Zelena priča
24. 09. 2024.
00:00 >> 14:52
Zelena priča
Definisanje i realizacija projekata iz oblasti upravljanja otpadom i zaštite životne sredine mogu značajno doprinijeti zatvaranju Poglavlja 27, a među ključnim izazovima s kojima se Crna Gora suočava , ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić navodi : divlje deponije, zagađenje vode i šuma, kao i očuvanje statusa ekološke države. Tim temama se i bavimo utorkom u “Zelenoj priči”.
U Crnoj Gori se godišnje sakupi oko 350 hiljada tona otpada, koji bi mogao biti izvor za dobijanje električne energije, što je i plan podgoričkog preduzeća Deponija – dakle, da spaljivanjem otpada u posebnim postrojenjima proizvode struju.
Prednosti spalionice objašnjavaju ministar energetike Saša Mujović i direktor preduzeća “Deponija Podgorica” Aleksandar Božović.
Do 2030. godine naša bi država trebalo da reciklira 50% prikupljenog otpada. To je obaveza iz direktive Evropske unije koja se odnosi na pravilno upravljanje otpadom.
Na tu temu naši sagovornici su rukovodilac Direktorata za upravljanje otpadom u Ministarstvu ekologije Igor Jovanović i direktor Ekološkog pokreta “Ozon” Aleksandar Perović.
Urednica emisije Tatjana Fatić
Коментари0
Остави коментар