- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Zanimljivosti
06. 08. 2025.
21:46 >> 21:48
28
Vučić: Glišić danas mnogo bolje nakon moždanog udara
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je ministar za javna ulaganja i predsjednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Darko Glišić (52) danas mnogo bolje u odnosu na jučerašnji dan, kada je doživio moždani udar tokom gostovanja u jutarnjem programu na televiziji Pink.
"Darko je dobro, kad kažem dobro - uslovno govoreći dobro, mnogo bolje nego prije dan i po. Govori, još to nije potpuno normalno, ali je divno što govori. Pomjera i desnu ruku i desnu nogu, što su velike promjene. Dobro je da je on mogao da kaže od kada se osjećao loše i kako je do toga došlo", rekao je Vučić za televiziju Prva.
Prema njegovim riječima, skener je pokazao da je došlo do disekcije vratne arterije, što je dovelo do hematoma u mozgu koji je napravio moždani udar.
"Moraće 15 dana narednih da se vodi računa, da u potpunosti zacijeli ta vratna arterija, pa da budemo oprezni. Suviše je to teška intervencija, operacija", kazao je Vučić.
Naveo je da je sreća da se to dogodilo u studiju nedaleko od bolnice, u Beogradu, dodajući da to sada otvara pitanje rješavanja hitne pomoći u udaljenim mjestima.
"Lakše je u velikim mjestima, ali šta da radimo ako je neko iz Žitorađe, Kosjerića... Moramo tu hitnu službu da opremimo helikopterima, da vidimo kako ćemo. Tu postoji i neka inicijativa spolja i da vidimo kako to da riješimo", dodao je Vučić.
Види још
Коментари28
Остави коментар