- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Kulturna galaksija
30. 01. 2024.
10:29 >> 10:30
PODGORICA
Bogat program KIC-a "Budo Tomović" u februaru
KIC “Budo Tomović” najavljuje bogat kulturno-umjetnički program i tokom februara.
Dramski program KIC-a organizovaće od 5. do 12.februara Manifestaciju kamernih dramskih ostvarenja - MAKADO koja afirmiše kamernu pozorišnu produkciju i nezavisnu scenu, ali i koja je prepoznata kao promoter pravih teatarskih i umjetničkih vrijednosti.
“U takmičarskom dijelu devete u nizu manifestacije učestvovaće sedam žanrovski raznovrsnih pozorišnih komada iz Crne Gore i regiona, a među njima su “Jelena Savojska”, “Atomsko cvijeće”, “Uspomene Sare Bernar”, “Pomahnitali”, “Goya”, “Na Drini ćuprija” i “Ćiro”. Posljednje večeri u čast nagrađenih biće izvedena predstava ”Safra“. I ove godine nagrada “Sat kula” dodjeljivaće se za najbolju predstavu, najbolju mušku, odnosno žensku ulogu, ali i za bravuru”, navodi s eu saopštenju.
Raznovrsnost dramskog programa upotpuniće i tribina “Podgoričke priče” koja će 26.februara ugostiti prof. dr Senada Gačevića.
Muzički program KIC-a biće u znaku desetog jubilarnog Festivala savremene klavirske muzike “Forte piano” koji će biti održan 27. i 28.februara.
“U okviru večernjeg programa festivala nastupiće renomirani koncertni pijanisti i univerzitetski profesori Aleksej Kurbatov i Katarina Krpan, a matine programe obilježiće predavanje prof. Bartolomeja Stankovića na temu “Klavir kroz vjekove“ i revijalni koncert mladih pijanista”, navodi se u saopštenju.
Povodom devet godina postojanja Foruma mladih pisaca KIC-a, u februaru će biti priređena promocija nove zajedničke knjige pod nazivom “Pjesma - zagrljaj”.
Predstavljanje izdavačke djelatnosti Opštinske javne ustanove “Muzeji” Kotor biće organizovano 14.februara.
“Kinematografska ostvarenja čija je tema odnos pozorišta i sedme umjetnosti biće na repertoaru devete u nizu revije “Pozorište na filmu“. Od 13. do 15.februara ljubitelji pokretnih slika biće u prilici da pogledaju filmove “Arsenik i stare čipke” (1944), “Stalag 17” (1953) i “Naslovna strana” (1974)”, naveli sui z KIC-a.
Februar je tradicionalno rezervisan i za reviju “Ljubav na filmu” koja će obuhvatiti projekciju popularnih filmova sa romantičnom tematikom. U DODEST-ovoj sali od 19. do 21.februara biće prikazani filmovi “Gola istina” (2009), “Ljubav i drugi stimulansi” (2010) i “Bez obaveza” (2011).
“Likovni program nastaviće sa promocijom različitih likovnih izraza, pa samim tim u izložbenom holu KIC-a 12.februara biće otvorena izložba slika Vesne Oborine”, navodi se u saopštenju.
U organizaciji Inicijative za regionalnu saradnju Crne Gore 1. februara biće održano veče sjećanja na Branka Lukovca.
Коментари0
Остави коментар