Културна галаксија
07. 06. 2023. 09:38 >> 09:38
ВЕЧЕРАС ОД 19 САТИ
Предавање умјетника Андреја Јосифовског у Куслевовој кући
Архитекта и умјетник Андреј Јосифовски, познатији под псеудонимом Пијаниста, одржаће данас у Куслевовој кући са почетком у 19 сати, предавање о еколошкој и ангажованој умјетности која може да мијења свијет.
Предавање је дио мултимедијалне, едукативне и интерактивне изложбе "Од данас мало мијењам свијет".
Визуелна умјетница Милена Живковић, са пројектом Ментална екологија, у сарадњи са ЈУ "Музеји и Галерије Подгорице" и Министарством екологије и просторног планирања и урбанизма организатор је и аутор ове изложбе.
Андреј Јосифовски, архитекта и умјетник, познато је име и предводник младих умјетника Балкана. Познатији као Пијаниста, од малих ногу се изражава кроз умјетност, најприје је то био клавир, затим архитектура, а од прије неколико година, сликање мурала. У његовим радовима и говору јасна је мотивација да се раскринка помодарство и кич, и остави аутентичан траг.
Како напомињу у ЈУ Музеји и галерије Подгорице, на изложби су представљени цртежи, колажи, макете, скулптуре, кратке приче, видео формат и ланд арт у дворишту Куслевове куће.
Коментари 0
остави коментар