Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Film i pozorište

М.М.Љ. [ N1 ]

28. 07. 2023. 07:57 >> 07:57
1

AUKCIJA TRAJE 13 DANA

Džoni Dep prodaje autoportret nastao tokom „mračne faze“

Autoportret koji je Džoni Dep naslikao 2021. godine, dok je trajalo suđenje zbog optužbi za zlostavljanje njegove bivše supruge glumice Amber Herd, ponuđen je na prodaju.

“Naslikao sam ga u studiju Ralfa Stedmana 2021. godine. Ovaj autoportret je napravljen u vrijeme kada sam bio, recimo, pomalo mračan, pomalo konfuzan. Pogledao sam i, ne znam zašto, pomislio sam da mi treba nešto drugo. Bio sam na pragu ulaska u petu godinu ludila“, ispričao je Dep za Rojters.

Ovaj autoportret i druga Depova dela izložena su galeriji u Londonu.

Menadžer galerije Ijan Veterbi Blit rekao je da misli da je glumac sada spreman da sliku podijeli sa drugima.

„U vrijeme kada ju je naslikao prolazio je kroz veoma težak period u životu. Svi prolaze kroz teške periode u životu, tako da mislim da je Džoni to želio da podijeli sa svijetom i ljudima pruži uvid u ono kroz šta prolazi, ali i da ih ohrabri da uvijek postoji svjetlo na kraju tunela“, rekao je galerista.

Glumac kaže da raditi autoportret nije najprijatnija stvar na svijetu, ali da je sve što radite, manje više, autoportret.

“Sjedio bih sa ogledalom i crtao sebe danima, u različitim danima, pod različitim svjetlom i uglom“, opisao je glumac proces izrade slike.

Menadžer galerije otkriva da je Dep oduvjek slikao i da se time bavio prije nego što je postao muzičar, a muzičar je bio prije nego što je postao glumac.

“To mu je hobi, tome se vraća i mislim da je tokom svega što mu se dešavalo želio da stvori nešto vrlo, vrlo lično“, kazao je Veterbi Blit.

Pored autoportreta, u galeriji u Londonu izložena je i kolekcija „Prijatelji i Heroji“ u kojoj su portreti velikih koje je Dep naslikao – muzičara Boba Dilana, Boba Marlija, glumaca Hita Ledžera i Al Paćina, glumice Elizabet Tejlor.

Džoni Dep je svoju bivšu suprugu Amber Herd upoznao na snimanju filma „Dnevnik ruma“, a vjenčali su se 2015. godine. Godinu kasnije, par je objavio da se razvode.

Autoportret je inspirisan njegovom fotografijom nastalom za potrebe reklamne kampanje za Dior parfem iz 2015. godine.

Slika se prodaje za 1.950 dolara i u ponudi je samo 13 dana. Glumac planira da 200 dolara od tog iznosa donira neprofitnoj organizaciji koja se bavi mentalnim zdravljem.

Пратите нас на

Коментари1

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније