Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

Mi.M.

06. 09. 2025. 18:20 >> 18:20

Policija u Danilovgradu oslobodila tursku državljanku, dvojica osumnjičenih uhapšena

Policija u Danilovgradu uhapsila je B.U. (20) i E.B. (43), državljane Turske, zbog sumnje da su protivpravno zadržali 45-godišnju državljanku Turske, saopšteno je iz Uprave policije.

Iz policije je saopšteno da su ih zaposleni iz Ambasade Turske jutros, 6. septembra oko 6.30 časova, telefonski kontaktirali i prijavili da je oštećena žena preko jedne društvene mreže od Ambasade neposredno prije toga zatražila pomoć, govoreći da strahuje za svoju bezbjednost i da je smještena na jednoj lokaciji protivno njenoj volji, bez mogućnosti da je napusti, od strane dva lica koja ranije nije poznavala.

Policija je odmah, kako navode, postupila po prijavi Ambasade Republike Turske i bez odlaganja angažovala sav raspoloživi sastav Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad da hitno pronađe lokaciju i žensku osobu koja je tražila pomoć.

"Službenici Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad su odmah preduzeli opsežne mjere i radnje, na osnovu kojih su došli do vjerovatne lokacije, te su potom otišli na lice mjesta i vozilima zapriječili oba prilazna puta kuće. Oštećena je, budući da je prijavila događaj i da je očekivala pomoć, primijetila da se policijski službenici približavaju i istrčala je iz kuće, kada je i odmah prihvaćena od strane policijskih službenika. Za njom su istrčali i B.U. i E.B. koji su tu, na licu mjesta, lišeni slobode. Policija traga za F.B (25), takođe državljaninom Republike Turske, koji je zajedno sa dva osumnjičena lica lišena slobode, u saizvršilaštvu počinio navedeno krivično djelo", saopšteno je iz Uprave policije.

Sumnja se, kako su naveli iz policije, da su osumnjičeni B.U. i E.B. počinili krivično djelo na način što su, u dogovoru sa F.B, oštećenu tursku državljanku na prevaran način odveli iz stana u Podgorici, u kojem je ona prethodno stanovala i iz kojeg je neko vrijeme onlajn radila za firmu F.B. registrovanu u Turskoj, govoreći joj da su se poslovne okolnosti promijenile, te da po dogovoru sa F.B. treba da se preseli na novu lokaciju.

"Njih dvojica su je, sumnja se, 01.09.2025. godine, doveli u kuću lociranu na području Opštine Danilovgrad, gdje su joj, momentom dolaska, protivpravno ograničili slobodu kretanja, i to na način što joj nisu dozvoljavali da se vrati u svoju matičnu zemlju, dok je kuću mogla da napusti samo izuzetno, i to uz kontrolu i u pratnji jednog od dva osumnjičena lica", naveli su iz policije.

Iz policije je saopšteno da, osumnjičeni B.U. i E.B. će, uz krivičnu prijavu, biće privedeni državnom tužiocu u Osnovnom državnoj tužilaštvu u Podgorici, zbog sumnje da su, na štetu oštećene, počinili krivično djelo protivpravno lišenje slobode.

"Oštećena u događaju nije zadobila povrede i smještena je na bezbjednu lokaciju, a Policija će, nakon procesnih mjera i radnji koje zahtijevaju njenu saradnju, u komunikaciji sa Ambasadom Republike Turske, sa kojom je u stalnom kontaktu u vezi sa navedenim, riješiti pitanje njenog bezbjednog povratka kući", dodali su u saopštenju.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније