Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

Marko Terzić [ TVCG ]

17. 03. 2025. 19:55 >> 19:54

Caković: Pretpostavljam da će tužilac vrlo brzo riješiti slučaj Balijagić

Osoba koja je kako se sumnja, ubila brata i sestru Jovana i Milenku Madžgalj, čovjek koji je digao na noge policije dvije države, vraćen je u onu u kojoj je, kako se sumnja, zločin i počinio - Alija Balijagić – iz ruku srpskih u ruke crnogorskih policajaca.

Osumnjičeni za dvostruko ubistvo Alija Balijagić izručen je Crnoj Gori oko 12 sati na graničnom prelazu Dobrakovo u prisustvu velikog broja policijskih službenika.

U njihovoj pratnji, uz blokadu trase kretanja, osumnjičeni je sproveden u bjelopoljski zatvor. Osim pritvora, Baljagića je u Crnoj Gori sačekala i istraga.

"Ovo tužilaštvo donijelo je naredbu o sprovođenju istrage 29.10.2024. protiv Alije Balijagića zbog krivičnog djela teško ubistvo sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija", kazala je Ljubica Caković, portparolka i državna tužiteljka Višeg državnog tužilaštva u Bijelom Polju.

Nakon saslušanja kod istražnog sudije, Balijagića će morati i u tužilaštvo.

"Slijedi još saslušanje okrivljenog, predstavnika oštećene porodice i tužilac će, pretpostavljam, vrlo brzo i okončati ovaj postupak", ističe Caković.

Do sada su prikupljeni brojni dokazi.

Da podsjetimo, nakon dvostrukog ubistva, uslijedila je nezapamćena potraga za Balijagićem. Bile su uključene sve raspoložive policijske snage, helikopteri, psi, dronovi pa čak i vojska. Bjelopoljskim selima vladao je strah ali kako svemu dođe kraj tako je bilo i u ovom slučaju. Osumnjičeni za kojim je tragala i srpska policija uhapšen je 21. novembra prošle godine u Srbiji.

Prema informacijama MUP-a, Balijagić je nakon zločina upravo u toj državi, boravio duže nego u Crnoj Gori.

Na pitanje da li tužilaštvo provjerava da li je Balijagić tokom bjekstva imao pomoć, Caković ističe da za sada  tužilaštvo ne raspolaže dovoljnim kvalitetom dokaza da bi se u tom pravcu utvrđivalo o eventualnoj nečijoj odgovornosti, u smislu pomaganja okrivljenom, da bi se mogao pokrenuti postupak protiv jos nekog lica.

Kada je u pitanju predmet protiv Balijagića, u spisima je detaljno opisan slučaj koji je potresao Crnu Goru.

Osumnjičeni je, kako se između ostalog navodi, 25. oktobra došao do porodične kuće Jovana Madžgalja i u njega sa prozora dnevne sobe ispalio smrtonosni hitac. Zatim je prema ocjeni istražitelja ispalio projektil i u pravcu Milenke Madžgalj i to u trenutku kada je pozvala policiju kako bi prijavila ubistvo brata.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније