Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Hronika

Objavila M.L.B.

18. 07. 2018. 20:29 >> 22:12

NA KOSOVU

Uhapšen Mario Milošević, bio naoružan

Podgoričanin Mario Milošević (38), uhapšen je na Kosovu, po potjernici podgoričkog Interpola, raspisanoj zbog sumnje da je 2016. na Cetinju ubio Radomira Đuričkovića.

Kako je saopšteno iz policije, u istoj akciji uhapšen je i Đorđe Pavićević (31) iz Nikšića, koji je 03. jula ove godine pobjegao iz Psihijatrijske bolnice u Dobroti. On je izdržavao kaznu zatvora zbog krivičnog djela otmica u sticaju, sa krivičnim djelom iznuda u pokušaju, izvršenog 15. septembra 2015. godine u Kotoru, saopštila je policija.

“Uspješnom međunarodnom saradnjom službenika crnogorske i kosovske policije, na osnovu operativnih informacija koje je crnogorska policija dala kolegama na Kosovu, slobode je lišen M.M. (38) iz Podgorice koji se potraživao po Interpolovoj potjernici raspisanoj od strane NCB Interpol Podgorica zbog osnovane sumnje da je zajedno sa I.M. (22) i V.V. (23) počinio krivično djelo teško ubistvo na štetu R.Đ. iz Cetinja 10. oktobra 2016. godine u Cetinju”, saopštila je Uprava policije.  

Policija navodi, da je prilikom hapšenja Milošević bio naoružan, dok su daljim pretresom, kod njega i Pavićević policajci pronašli oružje i drogu.

“M.M. se od strane crnogorske policije, osim osnovane sumnje da je počinio ovo kriivčno djelo, potražuje zbog indicija koje ukazuju na sumnju da je učestvovao u više likvidacija počinjenih na teritoriji Crne Gore koje su posljedica sukoba organizovanih kriminalnih grupa, a što će biti predmet daljih policijsko tužilačkih aktivnosti u smislu obrade i dokazivanja”, saopšteno je iz Uprave policije.

Službenici Uprave policije, navode da duguju posebnu zahvalnost kosovskoj policiji, koja je postupila u najkraćem roku po dostavljenim podacima.

“Nastavlja se komunikacija crnogorskih i kosovskih nadležnih organa u vezi sa pitanjima izručenja i predaje ovih lica crnogorskoj policiji kao i uspješna policijsko – tužilačka saradnja Crne Gore i Kosova”, saopšteno je iz Uprave policije.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније