- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
14. 03. 2025.
15:43 >> 15:43
1
Studenti 2.0 odlučili da ostanu u Pionirskom parku
Student Medicinskog fakulteta Miloš Pavlović i član udruženja Studenti 2.0 kaže da su studenti koji se protive blokadama odlučili da do daljeg ostanu u Pionirskom parku.
Miloš Pavlović je na konferenciji za novinare rekao da se nada da će subota, za kada je zakazan protest studenata u blokadi, proteći mirno i istakao da su "Studenti 2.0", za mir.
"Razumijemo sve koji misle da bi trebalo da se u subotu pomjerimo iz Pionirskog parka. Razumijemo predsjednika Republike koji nam je uputio molbu da odemo odavde da se ne bi ugrozila bilo koja osoba na bilo kakav način. Sve to razumijemo, ali molim vas, razumite i vi nas. Mi smo ovdje legitimno i legalno. Sve su nam uzeli. Mi smo ovdje i ostaćemo ovdje da se borimo za naše pravo", rekao je Pavlović.
Naveo je da studenti koji se protive blokadama pozivaju poljoprivrednike da dođu kod njih u Pionirski park i da ih podrže. "Mnogi su nam slali poruke podrške i pitali su da li mogu da dođu, da nas podrže, da li ćemo da nađemo ovde prostora u Pionirskom parku za njih. U Pionirskom parku ima prostora za sve. Svi ste dobrodošli. Nadamo se miru u subotu jer mi pozivamo na mir, smanjivanje tenzija, dijalog", rekao je Pavlović.
Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić tvrdi da su traktore kod Pionirskog parka dovezli "poljoprivrednici kako bi zaštitili mlade ljude koji se tu nalaze jer samo žele da uče“.
Članovi udruženja Studenti 2.0, koji borave u šatorima u Pionirskom parku, žele da pohađaju nastavu od 6. marta i traže da nastava na visokoškolskim ustanovama najkasnije počne do 17. marta.
Predsjednik Aleksandar Vučić zamolio je juče članove udruženja Studenti 2.0 da u subotu, 15. marta, za kada je zakazan protest studenata u blokadi, odu kući i da se vrate dan kasnije.
Коментари1
Остави коментар