24. 07. 2013. 22:37 >> 23:34
9

SVJETSKO PRVENSTVO

Čelična odbrana srušila Španiju

Crna Gora je odreagovala fantastično nakon poraza od Grčke - "ajkule" su pokazale šampionski karakter i i pobijedile domaćina Španiju sa 7:5.

Ključ pobjede bio je u fenomenalnoj odbrani na čelu sa Zdravkom Radićem, koja nije primila gol punih 18 minuta. U napadu smo imali moćnog Mlađana Janovića koji je sa pet golova "izmaltertirao" odbranu domaće selekcije.

ČETVRTA ČETVRTINA

Do kraja je Crna Gora rutinski sačuvala dva gola prednosti i došla do velike pobjede - 7:5.

Odbrana Crne Gore iz udžbenika - Španija nije iskoristila ni deveti put zaredom igrača više, do kraja je malo manje od dva minuta.

Radić brani šut jednog španskog igrača, Crna Gora nije primila gol skoro 14 minuta.

Crna Gora prvi put vodi sa dva razlike - 7:5. Klikovac je ponovo izborio petera, faul je naparvio Migel, a Mlađan Janović zakucao loptu u mrežu sa pet metara. Simultanka našeg asa. Pet minuta je do kraja.

Još jedna sjajna odbrana izabranika Ranka Perovića sa igračem manje. Isključen je bio Pasković.

TREĆA ČETVRINA

Odlično je izblokiran šut nekog od Španaca, Crna Gora nije primila gol u trećoj dionici.

Nastavlja se prokletstvo Crne Gore sa igračem više - šut Draška Bruljana brani Agilar, a potom golman domaćih brani i udarac iz blizine Nikole  Janovića. Minut i po do kraja treće četvrtine.

Sjajna igra u odbrani Crne Gore. Naši su se odbranili dva puta sa igračem manje.

Crna Gora vodi 6:5! Fantastični Mlađan Janović postiže četvrti gol, nakon asistencije Petrovića. Drugo vođstvo "Ajkula".

Nastavlja se agonija naših sa igračem više - Draško Brkuljan pogađa prečku.

Crna Gora se odbranila sa igračem manje.

Prvi napad u drugom poluvremenu i odmah peterac za Crnu Goru. Molina je faulirao Klikovca. Mlađan Janović rutinski pretvara najstrožiju kaznu - 5:5. To je njegov treći gol na meču.

POLUVRIJEME

Nastavljaju se problemi naše selekcije u igri sa igračem više, opet nije iskorišćena prednost "6 na 5".

Petrović je napravio peterac, a Havi Garsija bio siguran i Španija opet vodi - 5:4.

Nova majstorija Mlađana Janovića. Ponovo iz kontranapada, iz teške pozicije je naš igrač pogodio. Lopta je prošla kroz ruke Agilara.

Prečka Moline, velika sreća za naš tim.

Ivović je potom isključen, a Espanjol vraća "furiju" u vođstvo 4:3.

Ivović iz faula donosi Crnoj Gori novo izjednačenje 3:3. Nešto više od četiri minuta do kraja poluvremena.

Još jedna odbrana Radića, ovog puta brani udarac Migela i sprečava Špance da povedu dva razlike.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, Španija vodi 3:2.

Ni Crna Gora ne koristi igrača više, Agilar brani šut Mlađana Janovića, a u kontri Estrani pogađa stativu.

Strašna odbrana Zdravka Radića, Estrani je zaustavljen, naši su se odbranili sa igračem manje.

Odmah u narednom napadu Španija stiže do trećeg gola. Takođe sa igračem više, pogodio je Espanjol. Sredina prve četvrtine.

Crna Gora je izjednačila na 2:2. Strijelac je Draško Brguljan sa igračem više. Odličan šut, lopta je uz pomoć stative završila u mreži.

Molina se nekih šest metara razornim udarcem dovodi Špance u vođsvo od 2:1.

Međutim, domaći odmah uzvraćaju, Valjes je izjednačio na 1:1.

Fenomenalan početak za Crnu Goru. Mlađan Janović iz kontre pogađa mrežu Španaca za 1:0.