Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Beta [ Objavila R.B. ]

NOVO IZNENAĐENJE 12. 08. 2017. 22:14   >>  21:56 0

Farah izgubio trku na 5.000 metara

Atletičar iz Etiopije Muktar Edris osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 5.000 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu i tako prekinuo vladavinu Britanca Mohameda Faraha u toj disciplini.

Edris je do zlata stigao rezultatom 13 minuta, 32 sekunde i 79 stotinki.

Farah nije uspio da odbrani titulu šampiona svijeta pred domaćom publikom, odnosno prvi put nije osvojio zlato na 5.000 metara još od Svjetskog prvenstva u Daeguu 2011. godine.

On je na svom posljednjem šampionatu svijeta osvojio srebrnu medalju, iako je u posljednjih 200 metara dao sve od sebe da sustigne Etiopljanina. Farah je kroz cilj prošao poslije 13 minuta, 33 sekunde i 22 stotinke.

Farah je u Londonu već osvojio zlatnu medalju na 10.000 metara, pa je tako propustio priliku da na petom uzastopnom velikom takmičenju osvoji zlatne medalje na 5.000 i 10.000 metara.

Bronzana medalja otišla je u ruke Amerikanca Pola Čelima (13:33,30).

Lasickene odbranila titulu u skoku u vis

Ruska atletičarka Marija Lasickene odbranila je titulu šampionke svijeta u skoku u vis, pošto je večeras trijumfovala na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Lasickene, koja je u Londonu nastupala kao neutralna takmičarka, do zlata je stigla s preskočenih dva metra i tri centimetra. Ona je pokušala da preskoči i dva metra i osam centimetra, ali nije uspjela u tome.

Ruskinja je zbog doping skandala propustila prošlogodišnje Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Srebrnu medalju osvojila je Ukrajinka Julija Levčenko skokom od dva metra i jednog centimetra, što je njen novi lični rekord. Bronza je pripala Kamili Livćinko iz Poljske rezultatom od 1,99 metara.

Olimpijska šampionka iz Rija, Rut Betija iz Španije, finale šampionata u Londonu je završila na posljednjem mjestu.