08. 11. 2014. 23:20 >> 23:23

SAVLADAN MZT

Partizan u trećoj četvrtini prelomio meč

U posljednjem meču današnjeg programa 7. kola ABA lige, košarkaši Partizana su u Beogradu savladali MZT iz Skoplja sa 65:50 (11:15, 18:14, 21:11, 15:10).

Gosti su u prvom poluvremenu igrali bolje, vodili i sa sedam poena razlike, a jedina svijetla tačka u redovima Partizana prvih 20 minuta igre bio je 17-godišnji vanja Marinković, koji je u tom periodu ubacio 13 poena.

Partizan je meč prelomio u trećoj dionici. Luka Bogdanović je u odlučujućom momentima predvodio "crno-bijele" sa osam poena, MZT nije mogao da dođe do koša, a ekipa Duška Vujoševića imala je deset poena viška pred posljednjih deset minuta susreta.

U posljednjoj četvrtini domaći su čuvali prednost i uspjeli su da dođu do treće ovosezonnske pobjede u regionalnom takmičenju, dok je gostima ovo peti poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marinković sa 20 poena, Nikola Milutinov je dodao 9, uz 11 skokova. na drugo strani, Stojanovski je za MZT dao 10 poena, a Simonovski i Lučić po 7.

Crnogorski reprezentativac iz redova MZT-a, Sead Šehović, na parketu je proveo 21 minut, a postigao je 4 poena.

Partizan, u narednom kolu gostuje Levskom, dok će MZT ugostiti Metalac.

ranije dans, odgrana su dva meča 7. kola. Budućnost je u "Morači" lako izašla na kraj sa oslabljenom Mega Vizurom, dok je Olimpija trijumfalno odradila gostovanje Zadru.