S.V.

11. 04. 2024. 22:16 >> 22:16

EVROLIGA

Efes deklasirao Zvezdu i izborio plej-in, Partizan eliminisan

Košarkaši Efesa dekalsirali su večeras Zvezdu na svom terenu 100:55 i izborili plasman u plej-in.

Dvocifreni kod Zvezde bili su Luka Mitrović, Rokas Giedraitis i Nemanja Nedović.

Efes je do pobjede predvodio Elajdža Brajant sa 26 poena.

Zvezda je sezonu u Evroligi završila na 16. mjestu sa 11 pobjeda i 22 poraza. Njen poraz ujedno je označio i kraj šansi Partiazana da može do plej-ina.

Zvezda je večeras doživela svoj najubjedljiviji poraz u Evroligi u klupskoj istoriji.

Obje ekipe su ušle nervozno u meč, posebno u fazi napada. U rastrzanoj igri uz dosta promašaja, izgubljenih lopti i pogrešnih dodavanja, za nijansu se bolje snašao Efes i prvu dionicu završio sa plus četiri 11:15.

Zvezda je nastavila sa lošom igrom u drugoj dionici, i poslije tri minuta igre Efes je stigao do plus devet 13:24, a trener Zvezde Sferopulos je morao da zatraži tajm-aut.

Zvezda je i poslije tajm-auta nastavila sa lošom igrom i na četiri minuta prije kraja poluvremena imala 15 poena zaostatka 20:35, a nakon trojke Brajanta i nove, 14. izgubljene lopte Sferopulos je bio prinuđen da ponovo zatraži tajm-aut.

Efes je zadržao prednost do kraja poluvremena 31:45, a jedini raspoložen kod Zvezde bio je Luka Mitrović sa 10 poena i pet skokova.

Domaća ekipa je poslije dva minuta igre u nastavku serijom 9:2 stigla do 21 poena prednosti. Zvezda je nastavila sa lošom igrom i na tri minuta do kraja treće dionice, poslije još jedne trojke Brajanta, Efes je stigao do plus 25 (39:64) i već u tom trenutku riješio pitanje pobjednika.

Efes će u plej-inu igrati protiv poraženog iz duela Virtus-Baskonija.