20. 02. 2021. 22:38 >> 22:51
7

"CRVENIMA" MALO PLUS 11

Francuska raspršila snove o EP

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je sve šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras u Podgorici izgubila od Francuske 73:71, u utakmici petog kola G grupe kvalifikacija.

Francuska je upisala četvrti trijumf i potvrdila plasman na prvenstvo.

Crnogorski košarkaši u većem dijelu meča bili su u vođstvu, koje je u 25. minutu iznosilo 11 poena (46:35).

Francuska se, nakon serije od 8:0, vratila u igru i povela 65:64 u 35. minutu.

U samom finišu Francuska se bolja snašla i došla do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Tomas Ertel sa 16 poena.

U crnogorskoj reprezentaciji bolji od ostalih bili su Petar Popović sa 17 i Marko Simonović sa 16 poena.

Na otvaranju podgoričkog turnira Velika Britanija je pobijedila Njemačku 83:81.

Crna Gora će u ponedjeljak, u posljednjem kolu, igrati sa Njemačkom.

Tok meča:

4. četvrtina

Trojke Danila Nikolića i Ertela na startu 56:53. Koš pod faulom Simonovića. Potom je ubacio dodatno 59:53. Sada je Danilo Nikolić pogodio uz faul. Realizovao je i dodatno 62:55.

Pet poena u nizu gostiju (zakucavanje Kordinije, pa trojka Mbajea) 64:62, četiri i po minuta do kraja. Trojka Ertela za preokret 65:64. Radončić je pogodio iz reketa, uzvraća Kordnijie na isti način.

Popović nakon prodora 68:67. Lesor polovičan sa linije slobodnih bacanja. Kordinije pod faulom 70:68, 40 sekundi do kraja. Dao je i dodatno. Ivanović je msanjio na 71:70. 15 sekundi do kraja.

Ertel je ubacio dva penala,a Simonović bio polovičan sa linije slobodnih bacanja , kraj meča pobjeda Francuske 73:71.

3. četvrtina

Šansan sa poludistance, uzvraća sjajni Popović 39:33. Đurišić za plus osam 41:33. Trojka Simonovića za plus devet 44:36, šest minuta do kraja dionice. Radončić donosi dvocifrenu prednost 46:35.

Trojka Šansana, on drži Francuze u igri 46:38. Sada je trojku pogodio Žilijen 46:41. Serija Francuza 10:0 - 46:45, 3.07 do kraja dionice. Radončić prekida seriju gostiju, pa trojka Ivanovića 51:45.

Druga trojka Žilijena , Francuska opet na minus jedan 51:50.

2. četvrtina

Po koš na obje strane na početku četvrtine. Položio je Đurišić nakon kontranapada 23:19. Trojka Popvića u trenucima kada je isticao napad 26:21, sredina druge četvrtine. Sada i Kobs pogađa trojku za maksimalnih plus šest 29:23.

Igra se koš za koš 32:25, 2.08 do kraja prvog dijela. Pogodio je Popović za plus osam 34:26, njegov 11. poen. Crna Gora na poluvremenu ima šest poena viška 37:31.

1. četvrtina

Mbaje postiže trojku 3:0. Kobs je pogodio pod faulom. Potom je iskoristio dodatno bacanje za preokret 4:3. Četiri poena u nizu Popovića za 8:4, pet i i po minuta do kraja dionice.

Đurišić je pogodio dva bacanja, na drugoj strani je zakucao Mbaje 10:6. Serija gostiju 6:0 - 10:10. Zakucao je Simonović, "crveni" opet imaju plus četiri 14:10, manje od minut do kraja.

Francuska je smanjila na 14:13, ali je Ivanović pogodio trojku sa centra sa zvukom sirene 17:13.