L.V.

07. 04. 2024. 18:45 >> 18:45

Remi Junajteda i Liverpula kojem su se obradovali Arsenal i Siti

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula odigrali su nerješeno 2:2 u 32. kolu Premijer lige.

Najveći derbi Engleske donio je remi kojim su se najviše obradovali Arsenal i Mančester siti, budući da su se "Tobdžije" sada izjednačene na tabeli sa Liverpulom ali sa značajno boljom gol razlikom dok je Siti prišao na svega bod zaostatka.

Remi takođe kojim više mogu da budu zadovoljni navijači Junajteda budući da su preživjeli pravu kanonadu u prvom poluvremenu. Podatak za anale ostaje da je Liverpul u prvih 45 minuta imao čak 15 udaraca i samo jedan gol, iako je već tada mogla da bude ubjedljivija prednost ekipe Jirgena Klopa.

Ovako nakon 45 minuta samo 0:1 gol Luis Dijaza koji je dobro anticipirao pas glavom Nunjeza i pogodio mrežu Onane.

Mančester nije upuutio ni jedan šut u prvom poluvremenu.

U nastavku kako to samo fudbal umije da režira, uslijedio je preokret Junajteda.

Prvo je u 50. minutu Bruno Gimaraeš iskoristio poklon Džarela Kvanse koji nije bio oprezan prilikom pasa.

Portugalac je presjekao loptu, vidio i da Keleher nije najbolje postavljen i poslao je u mrežu.

Totalan preokret uslijedio je u 67. minutu kada je nova engleska senzacija Kobi Maino pogodio prelijepim plasiranim udarcem i tako postao najmlađi strijelac protiv Liverpula još od 2005. godine i Seska Fabregasa, ali i najmlađi fudbaler Junajteda koji je ikada pogodio mrežu najvećeg protivnika.

Nije se Liverpul predavao, ređale su se šanse, od kojih je ponovo najveću imao Darvin Nunjez ali Urugvajac nije bio precizan kod akcije koja je komotno mogla da bude najljepša cijele ove sezone u Premijer ligi.

Klopu je bod donio Mohamed Salah sa bijele tačke, prethodno je penal sviran zbog prekršaja nad Harvijem Eliotom.

Imao je Liverpul još jednu koloslanu priliku, ali Luis Dijaz nije bio precizan sa pet metara.