L.V.

25. 03. 2024. 09:21 >> 09:21

AZURIMA PRIJA AMERIKA

Italijani bolji od Ekvadora: Barela stigao Totija po broju datih golova

Fudbalskoj reprezentaciji Italije prija američko tlo, pa su tako nakon trijmfa nad Venecuelom, slavili i u duelu sa Ekvadorom 2:0.

Ekipa Lućana Spaletija povela je već u trećem minutu pravom "raketom" Lorenca Pelegrinija.

Slobodni udarac je izveo Federiko Dimarko, lopta se odbila od živog zida, ali vezista Rome je onda pokazao svi razornost svoje ljevice i golman Havier Burai nije imao nikakve šanse.

Uslijedio je period koji nije baš obiloao atraktivnom igrom.

Obije ekipe su igrale oprezno oslanjajući se prije svega na eventualnu grešku protivnika.

Ekvador u je u drugom dijelu preuzeo inicijativu i imao dobre prilike za izjednačenje.

Alan Franko je u 52. minutu očajno reagovao, a osam minuta kasnije blizu je bio i Džeremi Sarmiento, ali je Di Lorenco uspio da izblokira njegov šut.

Debitant na golu "Azura" Giljermo Vikario imao je svoju prvu pravu intervenciju u 69. minutu kada je Gonzalo Plata odlično šutirao, ali i golman Totenhema još bolje odbranio.

I onda, tipično italijanski, Spaletijeva ekipa je naplatila promašaje Ekvadora u samom finišu meča.

Igrao se 94. minut kada je Rikardo Orsolini sjajno pronašao loptom u prostor Nikolo Barelu, a vezista Intera lobom savladao Buraia za konačnih 2:0.

Podatak koji je za rubriku "vjerovali ili ne" je da se Barela izjednačio sa legendarnim Franćeskom Totijem po pitanju golova u nacionalnom dresu.

Oba fudbalera su na brojci od devet postignutih golova.