31. 05. 2014. 14:40 >> 14:42

2:1

Fudbaleri BiH pobijedili Obalu Slonovače

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su Obalu Slonovače sa 2:1 u okviru priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Urugvaj je minimalnim rezultatom pobijedio Sjevernu Irsku, dok je Čile bio bolji od Egipta sa 3:2.

Edin Džeko postigao je oba gola za izabranike Safeta Sušića u 17. i 53. minutu, dok je strijelac za Obalu Slonovače bio Didije Drgoba u finišu susreta.

Bosna i Hercegovina će do početka Mundijala odigrati još prijateljski meč sa reprezentacijom Meksija, četvrtog juna.

Urugvaj je do pobjede stigao golom Stuanija u 62. minutu. Do početka Svjetskog prvenstva Urugvaj će odigrati još jedan pripremni meč, a protivnik će petog juna biti reprezentacija Slovenije.

Najuzbudljivije je bio na meču između Čilea i Egipta u kom je južnoamerička ekipa do pobjede stigla tek nakon preokreta. Egipat je do dva gola prednosti stigao preko Salaha i Kamara, ali je Čile golovima Dijasa i dvostrukog strelca Vargasa upisao pobjedu. Prije meča sa Australijom na Svjetskom prvenstvu, Čile će poslednji test imati sa Sjevernom Irskom.