Н.Р.

19. 11. 2023. 16:51 >> 17:04
10

DAN ODLUKE

Hrabra Crna Gora poklekla u Budimpešti, Mađarska i Srbija na Evropskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Budimpešti od Mađarske 1:3 u posljednjem kolu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Poraz na stadionu koji nosi ime legendarnog Ferenca Puškaša značio je i zvanično kraj ambicijama crnogorske selekcije da se domogne šampionata Evrope.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića nijesu razočarali, poveli su na startu, a nakon preokreta domaćina imali su nekoliko prilika za povratak.

Crna Gora je povela golom Slobodana Rubežića u 36. minutu.

On je, nakon cenaršuta Andrije Vukčevića i asistencije Stevana Jovetića, savladao mađarskog golmana Deneša Dibuša.

Poravnao je Dominik Soboslaj u 66. minutu, nakon nekoliko driblinga i solo prodora.

Igrač Liverpula bio je strijelac i vodećeg pogotka, samo minut kasnije.

Konačan rezultat, za pobjedu i prvo mjesto u grupi, postavio je Adam Nađ u trećem minutu nadoknade.

Veliku šansu za izjednačenje, kod rezultata 2:1, imao je Milutin Osmajić, koji je nakon dodavanja Miloša Raičkovića, izašao sam ispred Dibuša, ali je loše šutirao.

Mađarski golman odlično je intervenisao i nakon pokušaja loba Jovetića.

Našadač Lećea Nikola Krstović promašio je zicer sa pet petara, a Dibuš je dva puta odlično reagovao nakon šuta Andrije Radulovića.

Na šampionat Evrope igraće i Srbija, koja je u Leskovcu igrala sa Bugarskom 2:2.

Uživo:

90+7' Gotovo je i u Budimpešti, pobjeda Mađarske protiv Crne Gore 3:1.

Završen je meč u Leskovcu, Srbija - Bugarska 2:2, Srbija je uz Mađarsku izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

90+3' Gool za Mađarsku 3:1, pogodio je Adam Nađ.

90+2' Žuti karton dobija Edvin Kuč.

90+1' Sudijska nadoknada u drugom poluvremenu šest minuta.

87' Nova opasnost pred golom Mađarske, Krstović je promašio zicer sa pet petara, potom je dva puta šutirao Radulović, ali lopta neće u gol, Crna Gora napada, traži gol, ali golman Mađarske ima svoj dan.

80' Prelijep pokušaj loba Jovetića sa nekih dvadeset metara, ali je vrhovima prstiju interevenisao Dibuš.

Izjednačenje u Leskovcu Srbija - Bugarska 2:2, pogodio je Babić.

78' Velikaaa šansa za Crnu Goru, Milutin Osmajić je bio oči u oči sa golmanom Mađarske, ali je pogodio u njega. Dobar potez Raičkovića, dodao je loptu do Osmajića, koji je izašao sam ispred Dibuša, ali je loše šutirao, a mađarski golman odbranio.

76' Izmjena u našoj selekciji, ulazi Miloš Raičković, izašao je Slobodan Rubežić.

Skoro i istom trenutku Bugarska je prekorenula protiv Srbije 2:1 u Leskovcu.

70' Andrija Radulović i Nikola Krstović su ušli u igru, izašli su Driton Camaj i Marko Janković.

68' Novi gool za Mađarsku, opet fantastični Soboslaj za 2:1.

66' Gool, majstorija Soboslaja za izjednačenje u Budimpešti 1:1, prelijep solo prodor igrača Liverpula.

Promjena rezultata u Leskovcu, Bugarska je izjednačila protiv Srbije 1:1, pogodio je Rusev.

58' Peh za našu reprezentaciju, iskusni golaman Mijatović je doživio povredu prilikom ispucavanja lopte, mijenja ga mladi Filip Đukić.

55' Prva izmjena u našoj selekciji, izašao je Marko Vešović, na terenu je sada Marko Vukčević.

50' Pritisak Mađarske od početka drugog poluvremena, za sada odolijeva naša reprezentacija.

47' Žuti karton za našeg reprezentativca Marka Vešovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na "Puškaš Areni".

45+3 Završeno je prvo poluvrijeme u Budimpešti, Mađarska - Crna Gora 0:1.

43' Nakon gola naše reprezentacije Mađarska je krenula veoma ofanzivno, pritisak domaćina traje nekoliko minuta.

36' Goool, Crna Gora vodi u Budimpešti 1:0, strijelac Rubežić. Nakon cenaršuta Vukčevića, Jovetić je glavom spustio loptu u peterac, a Rubežić je poslao u mrežu.

33' Novi žuti karton u našoj selekciji, dobio ga je Slobodan Rubežić.

26' Bez mnogo uzbuđenja u Budimpešti, mreže miruju 0:0.

U međuvremenu Srbija je povela protiv Bugarske u Leskovcu 1:0, strijelac Veljković.

13' Prvi žuti karton u našoj reprezentaciji, dobio da je Driton Camaj.

9' Nova opasnost pred golom Mađarske, Osmajić je zasmetao golmanu domaće reprezentacije i umalo postigao gol, dosta sreće za Mađarsku.

2' Dobar početak naše reprezentacije, Vukčević se ubacio, centrirao, ali lopta nije došla do Jovetića.

1' Počeo je meč na "Puškaš Areni".

U istom terminu (15h) počeće i duel u Leskovcu između Srbije i Bugarske. Sastav Srbije: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Babić, Živković, Lukić, Gudelj, Kostić, Tadić, Đuričić, Mitrović. Za Bugarsku meč će početi: Naumov - Popov, Petkov, Atanasov, Turicov - Krastev, Krajev, Grujev - Despodov, Minčev, Kolev

Poznat je sastav Crne Gore za duel u Budimpešti - Mijatović - Vujačić, Savić, Rubežić - Vukčević, Camaj, Kuč, Janković, Vešović - Jovetić i Osmajić;  Mađarska: Dibuš, Balog, Lang, Salai, Bola, Žolt Nađ, Stajls, Adam Nađ, Gazdag, Soboslai, Adam.

Najava meča:

Matematika zadnjeg kola je jasna - autogol Aleksa Petkova u 97. minutu nas je uskratio mogućnosti da sami držimo sudbinu u svojim rukama, pa pored eventualnog našeg trijumfa treba da navijamo da Bugarska slavi u Leskovcu protiv Srbije.

Kada se stavi na papir, gotovo nemoguć scenario za "Hrabre sokolove", ali i veća fudbalska čuda su znala da se dese.

U našem timu ponovo nema Adama Marušića, koji nije uspio da zaliječi povredu, ali se u sastav vraća Stefan Savić.

Vjerovatno slijedi i promjena formacije, jer sa fudbalerom Atletiko Madrida treba očekivati trojicu pozadi, odnosno pored Savića, Igora Vujačića i Slobodana Rubežića.

Savić bi u odnosu na tim koji je izašao protiv Litvanije, zamijenio Milutina Osmajića, pa ostaje nam da vidimo na kojim pozicijama će igrati Stevan Jovetić i Driton Camaj (hoće li eventualno fudbaler Kišvarde da se pomjeri pri sredini, odmah iza napadača).

Sastav koji bi trebalo očekivati danas u Budimpešti:

Mijatović - Savić, Rubežić, Vujačić - Vešović, A. Vukčević, Janković, Kuč, Camaj - Jovetić, Krstović.

Domaćini su danas u slavljeničkom mentalitetu, pošto su izboirili vizu za EURO, ali ne bi trebalo očekivati da izađu zbog toga "spuštenog garda".

Nakon što je Argentina poražena od Urugvaja, Mađarska ima najdužu niz na svijetu utakmica na kojima nije pretrpjela poraz.

"Laka konjica" već 11 utakmica zaredom nije poražena, odnosno 14 mjeseci. Mnogi to povezuju sa podatkom da niz traje od kad je kapitensku traku preuzeo Domenik Soboslaj, vezni fudbaler Liverpula i jedna od najboljih mladih veznih fudbalera Evrope.

Sa druge strane Crna Gora ni jednom nije poražena od Mađarske. Upravo su Mađari bili ti protiv kojih smo odigrali prvu utakmicu kao nezavisna država, i tog 24. marta 2007. godine smo slavili 2:1.

Poslije toga igrali smo još tri puta, od čega smo jednom remizirali kao gosti 3:3, jednom smo opet slavili 2:1, i meč ovih kvalifikacija je u Podgorici završen 0:0, iako smo imali zreliju priliku za pobjedu.

Ostaje nam dakle da se nadamo i u ekipu Miodraga Radulovića, ali i u ekipu Iliana Ilieva koja treba da prebaci sva očekivanja i slavi u Leskovcu protiv Srbije.