С.В. [ FSCG ]

12. 05. 2023. 19:13 >> 19:13

TURNIR U ZAGREBU

Mlađi kadeti remizirali sa BiH

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Bosnom i Hercegovinom 1:1 u trećem kolu Memorijalnog turnira "Vlatko Marković“ u Zagrebu.

"Sokoli“ će igrati za sedmo mjesto na kraju turnira. Rival u toj utakmici biće Južna Koreja, a meč se igra 14. maja sa početkom u 9:15 časova.

"Za današnji meč promijenili smo osam fudbalera u odnosu na jučerasnji sa Slovačkom. Osim u uvodnih petnaestak minuta, gdje smo poslije kornera primili gol, bili smo bolji rival tokom čitavog meča. Za razliku od prethodne dvije utakmice, u kojima smo bili u totalnom grču, danas je to izgledalo mnogo bolje. Igrali smo dopadljivije, na vođstvo rivala odgovorili na pravi način i nakon toga imali stativu i zicer. Dobro će nam doći pauza do nedjelje ujutru, da se dječaci malo odmore za posljednji susret na ovom izuzetno zahtjevnom turniru, kazao je selektor Minja Ljumović.

Bosna i Hercegovina došla je do vođstva u osmom minutu, kada je Vukašin Gostimirović dobro reagovao poslije kornera.

Izjednačenje je stiglo u 26. - Viktor Bubanja je centarirao iskosa sa desne strane, a David Maraš skrenuo loptu u gol Bosne i Hercegovine. Tri minuta kasnije Đorđe Fabris je pogodio stativu iz slobodnog udarca, dok su u nastavku Matija Jovanović i Andrija Vukoje imali dobre prilike. Ipak, rezultat je ostao nepromijenjen.