04. 09. 2017. 22:36 >> 15:52
21

PALA I RUMUNIJA

Jovetić za nastavak sna

Fudbaleri Crne Gore savladali su večeras u Podgorici Rumuniju sa 1:0 u utakmici 8. kola E grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Čovjek odluke je Stevan Jovetić, koji je u 75. minutu slomio otpor rivala.

"Sokoli" nastavljaju san o istorijskom plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Pod Goricom je pala Rumunija, direktni rival za mjesto koje vodi u baraž.

Od starta je naša reperezentacija stajala bolje na terenu. Nakon mirnih uvodnih minuta, Jovetić i drugovi krenuli su s naletima ka golu Rumunije.

Najveću priliku u prvom dijelu meča propustio je Fatos Bećiraj u 17. minutu. Jovetić je odlično ušao u kazneni prostor rivala, proigrao Bećiraja na 11 metara, a napadač moskovskog Dinama šutirao pored stative.

Jovetić se upisao u listu strijelaca i u 30. minutu, ali je poništen zbog ofsajda. Sudija je procijenio da je Marko Vešović, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, smetao Tatarušanuu.

Do odlaska na odmor, naši su imali nekoliko pokušaja s distance, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku su "sokoli" nastavili s pritiskom, koji je urodio plodom u 75. minutu.

Marušić je odlično centrirao sa desne strane, a Jovetić sjajno ispratio loptu i proslijedio je glavom u dalji ugao iz leđa rumunskog golmana Tatarušanua.

Probali su Rumuni da se trgnu nakon primljenog gola i vrate u meč, ali naša selekcija je odigrala čvrsto na svojoj polovini i sačuvala tri boda.

Rumunija je doživjela treći poraz i izgubila i teorijske šanse za baraž.

Pobjede u E grupi ostvarile su i selekcije Poljske i Danske.

Poljska je u Varšavi savladala Kazahstan 3:0, dok je Danska u Jerevanu slavila protiv Jermenije 4:1.

Poljska je, nakon osmog kola, vodeća na tabeli sa 19 bodova.

Crna Gora i Danska osvojili su po 16, dok je Rumunija četvrta sa devet bodova.

Na petom mjestu je Jermenija sa šest, dok je Kazahstan posljednji sa dva boda.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 5. oktobra na stadionu pod Goricom, ugostiti Dansku.

CRNA GORA - RUMUNIJA 1:0 (0:0)

(Jovetić 75')

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

90+3' Kraj meča, Crna Gora je ostvarila važnu pobjedu!!!

90' Posljednja izmjena u našem timu, Zverotić mijenja Bećiraja, koji će zbog parnih kartona propustiti duel sa Danskom.

86' Bećiraj je dobio žuti karton.

85' Poljaci vode 3:0 protiv Kazahtanaca, Levandovski se upisao u strijelce iz penala.

82' Izmjene na obje strane. Tumbaković uvodi Jovovića umjesto Jankovića, dok u rumunskoj selekciji Hanča mijenja Gamana.

81' Nakon primljenog gola Rumuni prave mali pritisak. Staćiu je pokušao iz daljine ali bezuspješno.

75' GOOOOOOL!!! Crna Gora vodi 1:0!!!

Kao i u prvom duelu sa Rumunima, strijelac je Jovetić. Naš kapiten pogodio je glavom nakon odličnog centaršuta Marušića sa desne strane.

74' Poljska je povisila na 2:0 protiv Kazahstana.

70' Tumbaković pravi prvu izmjenu. Mugoša mijenja Ivanića.

68' Ponovo su kombinovali Jovetić i Bećiraj. Krenuli su naši u dobru polukontru, koja se završila lošim centrašutem Bećiraja.

65' Pokušaj Marušića sa distance, lopta odlazi preko gola.

63' Prva izmjena na meču. Rumunski selektor iz igre vadi napadača Andonea, umjesto njega na terenu je Baluca.

63' Crna Gora pravi pritisak, ali odbrana Rumunije nekako zaustavlja nalete naše selekcije.

54' Vešović je dobio žuti karton.

54' Ponovo je Jovetić pokušao da izbaci Bećiraja samog pred Tatarušanuom, ali njegovi čuvari su bili brži i oprezni.

51' "Sokoli" imaju inicijativu na startu nastavka, ali sada bez većih prilika pred rumunskim golom.

46' Počeo je drugi dio meča.

"Sokoli" su odmah krenuli ka golu rivala, pokušao je Ivanić ali je izblokiran.

Prvo poluvrijeme:

"Sokoli" su bili bolji u prvih 45 minuta. Najveću šansu propustio je Bećiraj, koji imao mnogo prostora u šesnaestercu Rumunije nakon proigravanja Jovetića, ali odlučio se za dribling, nakon kojeg se nije snašao i poslao je loptu pored stative.

Jovetić je i večeras raspoložen za igru. Pokušao je da ponovi sjajan gol protiv Kazahstana u Podgorici, probao je "makazicama" ali je izblokiran.

Takođe, novom napadaču Monaka poništen je gol u 28. minutu, pošto je sudija procijenio da je Vešović, koji nije dirao loptu na njenom putu do mreže, smetao rumunskom golmanu, pa je dsudio ofsajd.

Imali smo još nekoliko dobrih sitiacija, kada su sa distance probali Marušić, Vešović i Janković, ali rezultat se nije mijenjao.

Rumuni nijesu bili opasni u prvom dijelu igre, naša odbrana je neutralisala sve njihove napade, jedino je vrijedan pomena pokušaj Ćipćiua sa istance, ali naš golman Petković bio je siguran.

U drugom meču naše grupe, Poljska na poluvremenu vodi 1:0 pritiv Kazahstana.

45+1' Kraj prvog poluvremena. Crna Gora je bila blizu gola, ali mreže su mirovale.

43' Vešović je pokušao, ali lopta odlazi daleko iznad gola.

40' Zaprijetili su Rumuni preko Ćipćiua. Njegov udarac zaustavio je Petković.

34' Prvi žuti karton na meču. Zaradio ga je Ćipćiu nakon duela sa Stojkovićem.

28' Poništen gol Crnoj Gori zbog ofsajda, nakon velikog slavlja na stadionu pod Goricom.

Janković je ušao u protivnički šesnaesterac po desnoj strani i uputio povratnu loptu do Jovetića, koji je smjetio loptu u mrežu. Međutim, Vešović je stajao iz rumunskih defanzivaca, nije dirao loptu, ali sudija je procijenio da je smetao golmanu Tatarušanuu.

27' Marušić je pokušao s desne strane, a Tatarušanu izbija loptu u korner.

22' Ivanić je dobro probio po desnoj strani i izborio korner, nakon kojeg je Saviću malo falilo da glavom zahvati loptu i smjesti je u mrežu.

18' Nova velika šansa za naš tim. Jovetić je pokušao atraktivno, "makazicama", ali je izblokiran.

17' Stopostotna prilika za Crnu Goru!!! Jovetić je odlično ušao u kazneni prostor rivala, proigrao Bećiraja na 11 metara, a napadač moskovskog Dinama šutira pored stative.

14' Prvi ozbiljniji pokušaj na meču. Ivanić je nakon kombinovanja sa Jovetićem snažno šutirao sa 20-ak metara, ali pravo u rumunskog golmana Tatarušanua.

13' Prvi nalet Rumuna ka našem golu. Ipak, crnogorska odbrana je zaustavila Ćupćiua.

11' Poljska je povela 1:0 protiv Kazahstana, golom Milika.

10' Prvi pokušaj Jovetića sa distance, ali njegov udarac je izblokiran.

5' U uvodnim minutima meča lopta je na rumunskoj polovini, ali još uvijek nema većih uzbuđenja.

1' Utakmica pod Goricom je počela. Prvi napad imaju fudbaleri Crne Gore.

Atmosfera na ispunjenom Gradskom stadionu je fantastična, navijači priželjkuju još jedno dobro izdanje naše selekcije.

SASTAVI:

Crnogorski selektor Ljubiša Tumbaković, u odnosu na meč sa Kazahtanom, napravio je jednu promjenu u startnoj postavi. Večeras u timu zbog povrede nema Nebojše Kosovića, a njegovo mjesto na sredini terena zauzeće vezista BATE Borisova Mirko Ivanić.

Crna Gora: Petković - Marušić, Savić, Tomašević, Stojković - Vukčević, Ivanić - Janković, Vešović, Jovetić - Bećiraj.

Rumunija: Tatarušanu - Benzar, Kirikeš, Moci, Toska - Gaman, Marin - Ćipćiu, Maksim, Stanku - Andone

Crnogorski fudbaleri su u dosadašnjem dijelu kvalifikacija upisali četiri pobjede, remi i dva poraza. Savladali su dva puta Kazahstan (5:0 i 3:0), a po jednom Jermeniju (4:1) i Dansku (1:0).

Sa Rumunijom kao gosti igrali su neriješeno 1:1, dok su poraženi od Jermenije 3:2 u gostima i Poljske 2:1 pred svojim navijačima.

Rumunija je upisala po dva trijumfa i poraza, uz tri remija.

U našoj grupi, ranije danas, Danska je u gostima savladala Jermeniju (4:1) i tako preuzela 1. mjesto na tabeli od Poljske, koja večeras dočekuje Kazahstan.