15. 04. 2024. 10:54 >> 10:57

"SOKOLI" SA SVIH MERIDIJANA

Bakić dvostruki strijelac, Jovetić nastavio niz, "Sokoli" raspoloženi za asistencije

Crnogorski fudbaleri su proteklog vikenda bili raspoloženi za asistencije, dok su Dušan Bakić i Stevan Jovetić pogađali mreže.

Vezista OFI-a Marko Bakić je bio dvostruki strijelac u remiju sa Panseraikosom 2:2.

Naš fudbaler je prvo pogodio nakon što je promašio penal.

Bakić je probao panenku, golman Kacikas mu je odbranio, ali je iz popravnog pogodio mrežu domaćih.

Svoju dobru partiju zaokružio je u 75. minutu kada je na pas Moskere odlično reagovao u šesnaestercu i pogodio za 2:2.

Golove našeg reprezentativca možete pogledati na linku OVDJE.

Jovetić nastavlja da pruža sjajne partije. Nakon što je bio igrač utakmice u pobjedi Olimpijakosa protiv Lamie, gdje je postigao gol, nad njim je napravljen penal, i imao je jednu asistenciju, naš kapiten je bio sjajan i u pobjedi Olimpijakosa nad Fenerbahčeom 3:2.

On je odigrao dupli pas sa Kostasom Fortunisom, pobjegao je ofsajd zamci turskog tima, i sa lijeve strane iskosa savladao Livakovića.

Bio je to i sjajan pas grčkog reprezentativca.

Dušan Bakić asistirao u pobjedi Omonije na gostovanju Anortosisu 0:2.

Našem napadaču bilo je dovoljno nešto više od desetak minuta da pokaže svoj talenat. Probio je lijepo po lijevoj strani i poslao pored dvojice fudbalera Anortosisa pas za Semeda koji je potvrdio pobjedu "zeleno-bijelih".

Edvin Kuč je upisao novu asistenciju u pobjedi Balkanija na gostovanju Feronikelju 0:2.

Igrao se 92. minut, kada je Kuč sa svoje polovine lansirao u kontri Danfu koji je pogodio i tako zaustavio pritisak domaćih. Balkani tako nastavlja da održava prednost od dva boda nad Dritom u šampionskoj trci.

Raspoložen je bio i Andrija Radulović koji se vratio u sastav Vojvodine nakon povrede.

Naše krilo je u 95. minutu poslalo loptu sa desne strane žargonski rečeno "na trepavicu" Njegošu Petroviću koji je glavom postavio konačan rezultat vojvođanskog derbija Vojvodina-TSC 3:2.

I Stefan Mugoša je učestvovao kog gola Inčeona u remiju sa Daeguom 1:1.

Naš napadač je sjajno glavom gađao nakon prekida, pogodio je prečku, i lopta se odbila na peterac Kon Dong Minu koji je pogodio.

Stefan Savić odigrao je cijeli meč u pobjedi Atletika nad Đironom 3:1.

Mojkovčanin je odigrao dobro pozadi u duelu sa najvećom senzacijom španskog prvenstva.

Risto Radunović je imao još jednu sjajnu partiju za svoj FSCB koji je dobio Kluž na gostovanju 0:1.

Ekipa iz Bukurešta je dobila u derbiju direktnog konkurenta za titulu i sad ima višak od 13 bodova.

Adam Marušić je igrao dobro u pobjedi Lacija nad Salerintanom 4:1. On je zamijenjen u 58. minutu kada je pobjednik već riješen.

Crnogorski štoperski tandem Meldin Drešković i Dušan Lagator su zaključali odbranu Debrecina u pobjedi nad Kečkemetijem 1:0. Drešković je dobio najveću ocjenu nakon Balaša Džudžaka koji je bio jedini strijelac na ovom meču.

Driton Camaj je igrao posljednjih 20 minuta u pobjedi Kišvarde nad Ujpeštom 4:1.

Mateja Šarkić je imao dobar meč u pobjedi Milvola nad Kardifom 3:1.

Njegov kolega na golu reprezentacije Milan Mijatović je i pored toga što je primio tri gola u duelu sa Crvenom zezdom dobio ocjenu 7,5 zbog toga što je zaustavio nekoliko stoprocentnih šuteva domaćih.

Tandem iz Karabaga Marko Janković i Marko Vešović igrali su u porazu svog tima na gostovanju Sabah Bakuu 3:2. "Konjanici" su već osvojili prvenstvo i preostale kola mogu da igraju opuštenije.

Marko Vukčević je bio jedina svijetla tačka u porazi svog Varaždina od Lokomotive za 0:2. Za goste je posljednjih pet minuta igrao i Vladan Bubanja.

Marko Tući je igrao u porazu svog Gangvona na gostovanju Ulsanu 4:0.

Igor Vujačić je igrao cijeli meč u porazu Rubina od Krila Sovjetova 2:0.