06. 08. 2015. 15:55 >> 17:22
4

SAVLADALE AUSTRALIJU

"Ajkule" sa Mađarskom za 5. mjesto

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kazanju protiv selekcije Mađarske.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas, u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, selekciju Australije 11:8 (4:1, 1:1, 4:4 i 2:2).

Izabranici Ranka Perovića dans su odigrali mnogo bolje nego u prethodnim duelima, napad je napokon proradio, pa će se u subotu boriti za petu poziciju sa Mađarskom, koja je savadala Sjedinjene Američke Države sa 13:9 (4:2, 3:2, 2:2, 4:3).

Poveli smo golom Radovića, brzo je izjednačio Rouč, ali smo serijom 3:0 nakon prvih osam minuta vodili 4:1. Na otvaranju druge dionice Darko Brguljan je povisio na +4, a do kraja iste viđen je još jedan gol i to u mreži danas dobrog Dejana Lazovića. U trećoj četvrtini čak osam golova. Dva uzastopna Australijanaca da priđu na 5:4, igrao se gol za gol do dva minuta pred kraj, kada su Janović i Radović sa peterca povisili na 9:6.

Rutinski smo održavali prednost u posljednjih osam minuta, Mlađan je svojim trećim golom na meču pogodio za 10:7, a konačan rezultat postavio je isti igrač iz peterca.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Mlađan Janović sa četiri gola, Aleksandar Radović i Darko Brguljan postigli su po dva, a po jedan Draško Brguljan, Aleksandar Ivović i Vjekoslav Pasković.

Dvostruki strijelci za Australiju bili su Džon Koteril, Aron Janger i Ričard Kembel, dok su po jednom crnogorskog golmana Dejana Lazovića savladali Eiden Rouč i Tajler Martin.

Meč za peto mjesto na programu je u nedjelju od 14 sati i 30 minuta.

Za plasman u finale, u 19 sati i 30 minuta, igraće Hrvatska i Grčka, dok će u 21 sat rivali biti Srbija i Italija.

CRNA GORA – AUSTRALIJA 11:8 (4:1, 1:1, 4:4, 2:2)

Igrač više: Crna Gora 6 (3), Australija 12 (5), Peterci: Crna Gora 3 (2), Australija 0 (0), Sudije: Fransesk Buč (Španija), Vojin Putniković (Srbija).

CRNA GORA: Lazović (8 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković 1, Čučković, Darko Brguljan 2, Radović 2, Mlađan Janović 4, Ukropina, Ivović 1, Murišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.

AUSTRALIJA: Stanton, Kempbel 2, Ford, Koteril 2, Pauer, Gilhrist, Rouč 1, Janger 2, Svift, Emeri, Houden, Martin, Denerli.