08. 06. 2014. 21:42 >> 21:49
10

DRAMATIČNO

Pobjeda u posljednjoj sekundi

Rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Podgorici selekciju Bjelorusije 28:27 golom u posljednjoj sekundi prvog meča baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Crna Gora je do pobjede došla pogotkom Fahrudina Melića u posljednjoj sekundi utakmice.

Bjelorusija je 40 sekundi prije kraja imala gol prednosti (27:26).

Izjednačio je Vuko Borozan deset sekundi prije kraja, a nakon greške bjeloruskih rukometaša domaćin je dobio priliku da prvi put dođe u vođstvo, koju Melić nije propustio.

Bjelorusija je tokom cijelog meča bila u vođstvu, koje je u prvom poluvremenu više puta iznosilo i pet golova.

Crna Gora je u 45. minutu prvi put izjerdnačila (18:18), a bilo je i 19:19, dva minuta kasnije.

Bjelorusija je u nastavku ponovo stekla prednost, koja je u 49. minutu iznosila četiri gola (23:19).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem golu se istakao Rade Mijatović sa 14 odbrana, bio je Melić sa šest, dok je gol manje postigao Vasko Ševaljević.

U bjeloruskom timu najbolji je bio Sergej Rutenka sa osam, dok je Bariš Pukoski postigao šest golova.

Revanš utakmica na programu je 15. juna u Minsku.

Uspješniji tim iz baraž dvomeča izboriće plasman na šampionat, koji je na programu od 17. januara do 1. februara naredne godine.