15. 03. 2014. 21:59 >> 23:20
12

"PLAVE" SAVLADALE KRIM

Pobjeda u Ljubljani na kraju glavne runde

Rukometašice Budućnosti pobjedom su zaključile glavnu rundu Lige šampiona – ”plave” su u utakmici šestog kola grupe dva, u Ljubljani savladale Krim 30:26 (17:15) i napravile lijepu uvertiru pred finalni turnir u Budimpešti koji je na programu 3. i 4. maja.

Budućnost je drugi put ove sezone savladala Krim (u Podgorici je bilo 30:15), a plasman na finalni turnir izborila je sa po tri pobjede i remija. U duelu u Ljubljani, izabranice Dragana Adžića vodile su tokom čitavog meča, a nakon što je domaćin prišao na gol zaostatka (26:25) u 56. minutu, ”plave” su dodale gas i došle do nove pobjede u glavnoj rundi.

U timu nije bilo suspendovane Milene Knežević, povrijeđene Dragane Cvijić, te MarineVukčević i Biljane Pavićević koje su zbog prehlade ostale u Podgorici, dok je KlaraVoltering branila samo u drugom poluvremenu.

I pored toga, naš tim vodio je tokom čitavog meča, bekovi su bili odlični (Neagu i Bizdra su postigle po pet, Dalbi četiri gola), a na visokom nivou bili su i pivoti (Ježić je šest puta zatresla protivničku mrežu, a Lazović se tri puta upisala u strijelce).

”Plave” su odlično krenule i u 4. minutu vodile su 3:1, nakon drugog gola Bizdre. Penezić je u 6. minutu pogodila za izjednačenje (3:3), ali su se Lazović  i Bizdra svojim trećim golom pobrinule da prednost u 8. minutu ponovo bude dva gola 5:3.

Golovi su se ređali kao na traci, a Budućnost je diktirala tempo i u 15. minutu prvi put došla do tri gola prednosti (9:6) nakon što je mrežu Krima zatresla Dalbi.

Budućnost je održavala prednost do 28. minuta kada je crnogorska reprezentativka AnđelaBulatović zaključila seriju tri vezana gola svog tima za izjednačenje (15:15).

Dalbi i Ježić pogodile su do kraja prvog poluvremena za vođstvo (17:15) nakon prvih 30 minuta.

U nastavku je na u igru ušla Klara Voltering što se odrazilo i na rezultat, pa je Krim mnogo teže dolazio do gola – Bizdra je svojim četvrtim golom, donijela ”plus tri” (19:16) u 38. minutu.

Prvi put do četiri gola prednosti (23:19), Budućnost je došla u 47. minutu kada je Petrovićpogodila nakon asistencija Mehmedović s drugog krila.

Krim je zaigrao mnogo bolje nakon tajm-auta Tonea Tiselja i nakon serije 5:1 došao je do izjednačenja (24:24) u 54. minutu.

Posljednje izjednačenje viđeno je u 56. minutu kada je Vorc pogodila za 25:25, ali su izabranice Dragana Adžića do kraja meča primile samo gol i zasluženo došle do pobjede u glavnom gradu Slovenije.

Ukoliko Đer u nedjelju savlada Larvik na svom terenu, crnogorski šampion će osvojiti drugo mjesto u grupi i u polufinalu će igrati sa prvoplasiranim iz grupe jedan, u kojoj se za dva mjesta koja vode na finalni turnir bore Vardar, Mitjiland i Tiringer.

KRIM – BUDUĆNOST 26:30 (15:17)

LJUBLJANA – Arena ”Stožice”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pandžić, Mosorinski (Srbija). Sedmerci: Krim 4 (4), Budućnost 2 (1). Isključenja: Krim 4, Budućnost 6 minuta.

KRIM: Grubišić (šest odbrana i sedmerac), Stefanišin, Marinček, Piedade 1, Vorc 6, Mavsar 5 (2), Bulatović 2, Lazović-Varlec, Žulić, Penezić 8, Krpež 4 (2), Zrnec, Potisek.

BUDUĆNOST: Voltering (šest odbrana), Žderić (tri odbrane), Petrović 4 (1), Neagu 5, Mugoša, O. Vukčević, Nikitina 1, Božović, Georgijevska, Dalbi 4, Ježić 6, Cvijić, Mehmedović 2, Bizdra 5, Lazović 3.