09. 03. 2014. 21:01 >> 21:26
3

MAĐARICE BLIZU 1. MJESTA

Još jedan remi sa Đerom!

Budućnost i Đer ne mogu bez drame - dva tima su ponovo odigrali napet i meč sa puno preokreta, koji je na kraju završen podjelom bodova 26:26 (baš kao i u Đeru gdje je bilo 23:23). "Plave" su početkom nastavka imale četiri gola prednosti, a potom su gubile u finišu, da bi na kraju imale napad za pobjedu. Međutim, Knežević je faulirana prije šuta, a vremena nije bilo za novi napad... Ipak, čini se da je remi najpravedniji ishod! Mađarice su zadržale prvo mjesto, koje treba da potvrde u posljednjem kolu protiv Lavika kod kuće, gdje im je zbog boljeg međusobnog skora sa našim timom dovoljan i bod.

Đer je boje počeo, poveo 4:1, ali je Budućnost serijom 5:1 preokrenula. Uslijedila je igra gol za gol, do finiša poluvremena, kada su "plave" na krilima Neagu i Cvijić stekle tri razlike. Kovačic je ipak, golom postavila konačnih 14:12.

Budućnost je furioznom igrom na startu nastavka, stekla velikih četiri razlike 19:15. Ali, prvak Evrope se nije uplašio, iako je dvorana "gorjela" u tim trenucima. Malo po malo, Mađarice su se približavale, Bulatović je pogodila jedan težak šut, razigrala se Amorim i bilo je jasno da će opet biti viđena drama u duelima dva tima.

U 45. minutu Kovačic je poravnala, ali se Budućnost preko Dalbi i Neagu opet odovjila na solidnih dva razlika. Ipak, Đer je večeras odbijao da se preda - Bulatović, pa Loke (uz dosta sreće), vratile su stvari u egal, na pet minta do kraja.

Potom obje ekipe nijesu iskoristile po napad, da bi Amorim dovela Đer u vođstvo. Do kraja je ostalo četiri minuta, Budućnost je nadljudskim naporima uspjela da ne primi gol do kraja, ali je samo Neagu zatresla mrežu za 26:26....

U posljednjem napadu Mađarice su se dobro organizovale, napravile jak faul nad Kneževićkom, a potom je vrijeme isteklo i ostalo je samo da se izvede deveterac, iz kojeg Dalbi očekivano nije pogodila....

TOK MEČA

KRAJ!!!

26:26 Neagu!!! sjajan solo prodor

Tajm-aut Đer. Dva minuta do kraja.

25:26 Gotovo da ne postoji rješenje za Amorim

25:25 Loke, dosta srećno je došla lopta do nje, ali je Norvežanka odlično reagovala. Pet minuta do kraja.

25:24 Bulatović

25:23 Bizdra

24:23 Sjajna Amorim, osam minuta do kraja

24:22 Neagu, sjajno sa devet metara, sa igračicom više

23:22 Dalbi

22:22 Kovačic sa krila, drama na pomolu

22:21 Loke

22:20 Neagu sa sedam metara