26. 02. 2017. 19:07 >> 18:44
5

LIGA ŠAMPIONA

Budućnost slavila u Skoplju, šou Katarine Bulatović

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Skoplju ekipu Vardara 31:28 (17:16), u utakmici četvrtog kola Glavne runde Lige šampiona.

Crnogorski prvak revanširao se rivalu za poraz u podgorici (31:28) i upisao drugi trijumf u Glavnoj rundi.

Vardar je doživio prvi poraz u Ligi šampiona ove sezone, a u Glavnoj rundi prekinuo je seriju od tri pobjede.

Pobjednik duela odlučen je u posljednjih 15 minuta, kada je oslabljeni podgorički tim stekao prednost od pet golova (30:25).

Ekipa trenera Dragana Adžića, u jednom od najboljih izdanja ove sezone, iznenadila je rivala, tokom cijelog meča bila u vođstvu.

Domaćin je samo dva puta, 3:2 i 4:3, imao prednost, a posljednji put izjednačio je rezultat u 45. minute (24:24).

Junakinja trijumfa bila je Katarina Bulatović, koja je meč završila sa 14 golova. Istakla se i Kristina Neagu sa šest pogodaka.

U makedonskom timu najbolja je Andrea Penezić sa šest, dok su po gol manje postigle Aleksandra Lakrabe i Andrea Lekić.

Pobjede u ovom kolu juče su ostvarile i rukometašice Ferencvaroša i Astrahanočke.

Ferencvaroš je u Budimpešti savladao Mec 29:23 i četvrtim trijumfom zadržao maksimalan učinak u drugoj fazi takmičenja.

Astrahanočka je u Astrahanu savladala Tiringer 26:24 i prekinula seriju od osam poraza.

Vardar i Ferencvaroš, nakon četvrtog kola, dijele prvo mjesto na tabeli sa po 13 bodova.

Budućnost je treća sa deset, dok je četvrti mec sa šest bodova.

Budućnost će u narednom kolu, 5. marta, ugostiti Astrahanočku.