25. 10. 2018. 22:40 >> 22:57
13

ČETVRTA POBJEDA REALA

Ubjedljiv poraz Budućnosti

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su poraženi od Reala u Madridu 89:55, u utakmici četvrtog kola Evrolige.

Regionalni šampion upisao je četvrti poraz, nakon što je izgubio i od Armanija (82:71) i Makabija (78:68) u Podgorici 82:71 i Darušafake u Istanbulu (71:63).

Real ima maksimalan učinak i poslije četvrtog kola, a slavio je i protiv Darušafake (109:93), Armanija (91:85) i Baskonije (97:79).

Domaćin je, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj došao do ubjedljive prednosti, koju je u finišu meča uspio da uveća i na 35 poena (87:52).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Rendolf i Džejsi Kerol sa po 11, dok su po poen manje dodali Valter Tvares i Džefri Tejlor.

U ekipi Budućnosti dvocifreni su bili Nemanja Gordić sa 13 i Alen Omić sa deset koševa.

Budućnost Voli će u petom kolu, 2. novembra u Podgorici, ugostiti Panatinaikos.

4. četvrtina

Trojka Kerola 68:44. Serija domaćina 8:0, prekida je Gordić 73:46. Kerol sa poludistance, uzvraća Omić 77:48, sredina posljednje dionice. Meč je odavno riješen, Real mirno privodi meč kraju 79:52, tri minuta je još preostalo do kraja...

Nesportski faul Krafta, Lulj je ubacio dva penala 83:52. Dek sa poludistance, ogromnih 85:52. kraj meča, pobjeda Reala 89:55.

3. četvrtina

Tejlor trojkom otvara treću dionicu 47:31. Serija Reala 7:0 na startu nastavku za plus 20 (51:31).

Sada je trojku pogodio Ljulj, tajm-aut Džikića 54:31. Trojka Kotija Klarka, Budućnost je postigla koš nakon skoro pet minuta 54:34.

Nova trojka Tejlora za 61:36. Tri minuta do kraja četvrtine. Real lako održava visoku prednost 65:42. Džekson nakon prodora 65:44, Ljulj nije pogodio trojku, kraj treće četvrtine.

2. četvrtina

Džekson je pogodio iz reketa za minus četiri. Uzvraća Ajon u narednom napadu 23:17. Trojka Kampaca za dvocifrenu prednost Reala 28:17, tri minuta igre. Kerol iz reketa za plus 13 - 32:19. Četiri vezana poena "plavih" 32:23.

Omić za seriju 6:0, potom zakucavanje Rejesa 34:25. Dvije trojke Fernadeza, Real opet ima dvocifrenu prednost, finiš prvog dijela 40:29. Kerol, a na drugoj strani Kraft nakon prodora 42:31. Kraj prvog dijela, Real vodi 44:31.

1. četvrtina

Koti Klark je postigao prve poene, uzvratio je Rendolf trojkom. Kos Gordića, ali nova trojka Reala, sada je pogodio Kozer 6:4. Real vodi 10:6 nakon poena Tavaresa, sredina prve dionice.

Rendolf iz reketa, na drugoj strani Gordić pogađa pod faulom. Dao je i dodatno bacanje za minus jedan 14:13, dva minuta do kraja prve četvrtine. Serija 5:0 domaćina za 19:13. Kraj prve dionice domaćin vodi 21:15.