L. V - N. N.

30. 03. 2024. 19:52 >> 19:54

1.CFL

Budućnost sigurna protiv Petrovca, Dečić slavio u Tivtu, preokret Sutjeske

Posljednji krug u domaćem fudbalskom šampionatu Budućnost će dočekati na prvom mjestu, nakon što je u posljednjem meču 27. kola Meridianbet Prve crnogorske lige pobijedila Petrovac na svom terenu 2:0 i zadržala lidersku poziciju.

Izabranici Mladena Milinkovića na vrhu tabele imaju isti broj bodova kao i Dečić (50) ali i bolji međusobni skor.

Budućnost je bila bolji rival tokom cijelog meča i zasluženo došla do nova tri boda.

Vođstvo "plavima" donio je Despotović u 20. minutu nakon centaršuta Adžića. Konačnih 2:0 postavio je Almeida u 69. minutu, opet je asistent bio Adžić.

Dečić je ranije danas savladao Arsenal u Tivtu 2:0. Tim Milorada Pekovića je dugo bio u podređenom položaju protiv Arsenala, koji je zatresao i prečku, ali je na iskustvo stigao do tri boda.

Meč je prelomila jednostavna akcija iz 74. minuta - golman Igor Nikić je brzo ispucao loptu, Draško Božović bio jači od Damjana Dakića i sjajno asistirao Bojanu Matiću, koji je rutinski zatresao mrežu Bojana Zogovića.

Tačku je u 95. minutu stavio Oliver Šarkić iz penala.

Sutjeska Meridianbet je nakon preokreta savladala Rudar 2:1, dok je Jezero prekinulo niz Mornara od 498 minuta bez primljenog gola i savladalo ga 3:1.

Golova nije bilo na utakmici Jedinstvo Franca - Mladost DG Lob.bet.

Od 18 časova na stadionu pod Goricom sastaće se Budućnost i Petrovac.

Sve utakmice i golove možete ispratiti na portalu RTCG.

REZULTATI 27. KOLA

Arsenal - Dečić 0:2

Matić 74, Šarkić 90+5.

Sutjeska - Rudar 2:1

Grivić 19. penal, Striković 55 - Apija 13.

Jezero - Mornar 3:1

Redžepagić 5, Popović 48. autogol, Pavlićević 68 - Seratlić 84.

Jedinstvo - Mladost DG 0:0

Budućnost - Petrovac 2:0

Despotović 20, Almeida 69.

LIVE BLOG

19:20

Budućnost je udvostručila vođstvo, strijelac gola za 2:0 Almeida u 69. minutu.

Опширније

18:49

Završeno je prvo poluvrijeme u Podgorici, Budućnost ima prednost od 20. minuta, 1:0.

Опширније

18:23

Budućnost vodi od 20. minuta protiv Petrovca 1:0, gol je postigao Đorđe Despotović.

Опширније

18:03

Počeo je posljednji meč 27. kola između Budućnosti i Petrovca.

Опширније

16:55

Dečić je u 95. minutu stigao do 2:0, golom Olivera Šarkića iz penala.

Опширније

16:46

Mornar je smanjio na 3:1 u Beranama golom rezerviste Ermina Seratlića.

Опширније

16:30

Staro fudbalsko pravilo se po ko zna koji put potvrdilo - Dečić je kaznio promašaje Arsenala i golom Bojana Matića u 74. minutu poveo u Tivtu. Golman Igor Nikić je ispucao loptu, iskusni Draško Božović dobio duel sa Damjanom Dakićem i asistirao iskusnom špicu, koji je elegantno savladao Bojana Zogovića.

Опширније

16:27

Jezero je riješilo pitanje pobjednika protiv Mornara, jer je Petar Pavlićević u 68. minutu povisio na 3:0.

Опширније

16:20

Arsenal je mnogo bolji od Dečića, imao je nekoliko velikih šansi, ali tim iz Tuzi i dalje čuva 0:0.

Опширније

16:13

Preokret Sutjeske protiv Rudara. Vuk Striković je sa preko 20 metara pogodio suprotni ugao gola Balše Radanovića za 2:1.

Опширније

16:08

Jezero vodi 2:0 poslije nestvarne greške golmana Mornara Stefana Popovića, koji je zatresao svoju mrežu. Golman koji nije primio nijedan gol 498 minuta danas je krivac za oba.

Опширније

15:47

Veliki odmor na četiri utakmice 27. kola Meridianbet 1. CFL. Golova ima samo u Nikšiću, gdje je 1:1 u duelu Sutjeske i Rudara, dok Jezero u Beranama vodi protiv Mornara 1:0.

Опширније

15:26

Gol Jezera je prvi koji je Mornar primio nakon 498 minuta u 1. CFL.
Опширније

15:20

Sutjeska je brzo stigla do izjednačenja protiv Rudara. Penal je skrivio strijelac gola za Rudar, Bizmark Apija, a iskoristio ga je Dragan Grivić.

Опширније

15:13

Iznenađenje u Nikšiću - Rudar vodi 1:0 protiv Sutjeske golom Bizmarka Apije u 13. minutu.

Опширније

15:07

Prvi gol daje Jezero - kapiten Adis Redžepagić je iskoristio lošu povratnu loptu i neodlučnost igrača Mornara i donio prednost domaćinu u 5. minutu.