L.V.

23. 02. 2024. 15:52 >> 16:43

LIGA NACIJA

Sjeverna Irska nosi u Belfast dva gola prednosti

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Sjeverne Irske sa 0:2 u prvom meču baraža za B diviziju Lige nacija.

DRUGO POLUVRIJEME

Kraj utakmice. Naše djevojke su poražene u prvom duelu i sada ih čeka teška misija u Belfastu.

91. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:2 GOL

Nažalot još jedan gol u našoj mreži. Mekena i Vens su zamijenile pozicije, pa je fudbalerka Čarltona centrirala, a najbolja pojedinka na ovom meču glavom zatresla mrežu Krstović.

80. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:1

Nova dvostruka izmjena za Sjevernu Irsku. Izašla je golgeterka Vejd kao i Endrjus, dok su ušle Kaldvel i Njuborou.

70. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:1 GOL

Sjeverna Irska dolazi do gola do vođstva. Vens je centrirala sa desne strane , a ofanzivna igračica Redinga Loren Vejd je bila najviša u skoku. Čini se da je naša odbrana mogla bolje da reaguje.

66. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Jasna Đoković i Medina Dešić napuštaju teren, dok umjesto njih ulaze Jelena Vujadinović i i 16-godišnja Maša Tomašević.

Maksvel i Kalahan napuštaju teren kod gošći, umjesto njih Bel i Hamilton.

62. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Nova intervencija Anastasije Krstović. Odličan šut Vens ali još ljepša odbrana naše golmanke.

57. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Prva situacija za naš tim  nastavku. Arnisa Kuč je probala da se izbori za posjed, ali je golmanka Kliford bila brža.

53. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Možda i najveća prilka za Sjevernu Irsku. Probala je Vejd, ali sjajna intervencija Krstović.

51. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Žuti karton za Jasnu Đoković, nakon čega je uslijedio slobodni udarac za gošće. Opasnost je otklonila Bulatović.

49. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Prva izmjena na meču. Teren napušta MekFaden, a ulazi fudbalerka Birmingema Eli Mejson. Interesantno Mejson pokriva sve tri pozicije, pošto igra po potrebi i u odbrani, i na sredini kao i u napadu.

46. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Krenulo je drugo poluvrijeme.

PRVO POLUVRIJEME

45. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Kraj prvog poluvremena. Bez golova na meču Pod Goricom.

42. minut  Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Armisa Kuč ponovo u velikoj prilici za naš tim. Sjevnula je kontra "crvenih" po lijevoj strani. Imala je nekoliko opcija naša fudbalerka, ali nažalost odlučila se za šut koji nije bio dovoljno precizan. Čini se da je pas ka nekoj od naših fudbalerki bilo bolje rješenje.

35. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Desetak minuta u kojima se najveća borba odvija na sredini terena.

25. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Odlična reakcija Darije Đukić u odbrani koja je bila brža od napadačice S. Irske. Nakon kornera Kuč je završila na travi, nakon nesporazuma sa Helenom Božić u odbrani. Sve se dobro završilo srećom po nas.

23. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Dobar prodor Kuč koja je izborila korner. Nismo međutim uspjeli da ozbiljnije zaprijetimo iz prekida.

21. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Kakva majstorija Jasne Đoković na sredini terena, dva driblinga, s kojim se oslobodila svojih čuvarki, pa spoljna za Kuč koja nije uspjela da uputi dobar centaršut. Lopta je došla do Bulatović koja je probala sa distance, ali nije bila precizna.

20. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Sjeverna Irska je preuzela inicijativu. Imaju kontrolu meča i posjed.

13. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Dobra kontra gošći, i ponovo Vejd u prilici sa lijeve strane. Udarac je blokirala Popović. Dobar korner za Sjevernu Irsku, ali i dobra reakcija Krstović na golu.

11. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Velika prilika za Sjevernu Irsku. Vejd je dobro centrirala, Endrjus nije dobro zahvatila loptu, a potom ni Maksvel. Cijelu situaciju je odlično iskontrolisala i naša golmanka Krstović.

9. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Naše fudbalerke su dobro otvorile meč, imale incijativu na sredini terena. Gošće iz S. Irske su potom uspjele da uspostave balans.

2. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Velika prilika za naše djevojke. Karličić je ivela odlično korner, u petercu Kuč najviša u skoku, ali lopta ide preko prečke.

1. minut Crna Gora-Sjeverna Irska 0:0

Nisu ni krenula naše fudbalerke, već u prvij deset sekundi jak faul nad našom kapitenkom Slađanom Bulatović.

Utakmicu prati jedva nekoliko desetina gledaoca. Šteta za djevojke koje svojim zalaganjem zaslužuju dosta veću podršku.

Ekipa Mirka Marića igra vjerovatno svoj najveći meč u 12-godišnjoj istoriji, ali i sama utakmica je pokazatelj dobrog rada cijelog stručnog štaba seniorske ženske reprezentacije.

Naše dame su sigruno jedan od nacionalnih sportskih kolektiva koji je najviše napredovao.

Sada u duelu sa jakom reprezentacijom Sjeverne Irske, Arnisa Kuč, Slađana Bulatović, Jelena Karlilić i ostale fudbalerke sigurno neće biti bez šansi.

"Nama je zadovoljstvo što smo došli u situaciju da igramo ovakve utakmice. Mislim da je u ovom momentu mnogo veći pritisak na reprezentaciju Sjeverne Irske, nego što je to na nama. Treba da damo sve od sebe, to svi očekuju od nas, koliko će to biti dovoljno vidjećemo.Ovo je prvo poluvrijeme, očekuje nas i revanš u Irskoj, sigurno da je Irska favorit, oni su jedna ozbiljna reprezentcija. Mi smo u jednom specifičnom momentu, samo četiri igračice dolaze iz liga u kojima su u toku takmičenja. Daleko od toga da tražimo bilo kakav alibi, ali siguran sam da nam baraž dolazi u nezgodonom trenutku, jer ni mi sami ne znamo u kakvoj smo formi, fizičkoj spremi, očekujemo da su sve igračice spremne i daju svoj maksimum" istakao je selektor Mirko Marić.

Da je atmosfera odlična, potvrdila je i kapitenka Bulatović.

"Osjećamo se odlično, atmosfera je sjajna kao uvijek, malo smo desetkovani, jer nema jedne od najboljih igračica, to je Maja Šaranović, koja ne može da nastupa zbog žutih kartona. Nedostaje još par igračica, imamo ekipu koja je i ranije igrala u oslabljenom sastavu, tako da ćemo se truditi da i sada pružimo maksimum i ostavimo što bolji utisak. Privilegija je igrati ovako velike utakmice i biti dio reprezentacije, očekujem jako tešku utakmicu, one su fizički jake, ne očekujem da će se predati, tako da nas sigurno čeka zahtjevna utakmica i nadam se da ćemo ostvariti šta smo zamislisli" kazala je kapitenka Slađana Bulatović.

Revanš meč već se igra u ponedjeljak, u Belfastu.