09. 03. 2013. 18:26 >> 18:18

BORBA ZA OPSTANAK

Premijer liga: Preokreti VBA i KPR-a

Kolo u premijer ligi obilježili su preokreti, koji su se desila na čak tri utakmice. Kvins Park Rendžersi su došli do druge uzastopne pobjede, Vest Bromvič Albion je srušio hit prvenstva Svonsi, dok je Aston Vila pobijedila u Redingu u derbiju začelja.

Kvins Park Rendžers je uspio da pred svojim navijačima preokrene rezultat protiv Sanderlenda. Igrao se 20. minut kada je kontru gostiju krunisao Stiven Flečer, iskoristivši centaršut Adama Džonsona.

Samo deset minuta kasnije Andros Taunsend je šutnuo loptu ka golu Sanderlenda, ona se odbila od Džona O'Šeja pravo do Loika Remija,  kome nije bilo teško da postigne treći gol u posljednjih pet nastupa i tako anulira zaostatak.

Puleni Harija Rednama meč su prelomili u posljednjih 20 minuta. Taunsend je  ovoga puta bio u ulozi golgetera, jer je u 70. minutu sjajnim udarcem sa dvadesetak metara doneo prednosot KPR-u. Konačnih 3:1 za domaće postavio je Džermejn Dženas iskoristivši dvije uzastopne loše reakcije odbrane Sanderlenda.

U pobjedi Aston Vile na stadionu Redingaod 2:1, sve pogotke postigli su gosti. Auto-gol Nejtana Bejkera nije omeo Vilu da preokrene rezultat jer je samo minut kasnije, Belgijanac Kristijan Benteke poravnao rezultat, a pred sam kraj poluvremena Garbijel Agbonlahor, ponovo u akciji u kojoj je učestvovao Andres Vajman, donio je prednost gostima snažnim volej udarcem.

Vest Bromvič je takođe napravio preokret poslije primljenog gola, a Svonsi je u vođstvo doveo Luk Mur, pogodivši glavom u 33. minutu mrežu svog nekadašnjeg tima. Uzvratio je sedam minuta kasnije Romelu Lukaku, kojem je to bio 13 gol u šampionatu. Pobjedu timu iz Birmingema, donio je Džonatan de Guzman, koji je nesrećnim spletom okolnosti postigao auto-gol u 61. minutu.

Norič  i Sautempton su odigrali bez golova, a domaći su u sudijskoj nadoknadi propustili priliku da dođu do pobjede. Dosuđen je penal za "žute", ali je Artur Boruc odbranio šut Grenta Holta sa bijele tačke i ostalo je 0:0.