Л.К.

20. 09. 2023. 22:15 >> 22:17

PROTIV CRVENE ZVEZDE

Alvarez juče odigrao jedan od statistički najboljih nastupa u LŠ

Hulijan Alvarez, fudbaler Mančester sitija, juče je u meču protiv Crvene zvezde imao jedan od statističkih najupečatljivijih nastupa u istoriji Lige šampiona.

Alvarez je u jučerašnjoj pobjedi Sitija u prvom kolu Lige šampiona bio dvostruki strijelac.

Prvo je golom u 47. minutu izjednačio rezultat a golom u 60. minutu donosi preokret rezultata na  (2:1).

Argentinski napadač po statistici imao je osam šuteva na gol Zvezde, sedam puta je kreirao šanse saigračima što zajedno čini brojku od 15 pokušaja.

Zvanična statistika Lige šampiona po tim parametrima vodi se od sezone 2003/04.

Do sada je samo  Arjen Roben bio uspešniji od Hulijana Alvareza.

Roben je u dresu Bajerna protiv Čelsija 2012. godine. imao 15 šuteva na gol svog bivšeg kluba i još osam kreiranih prilika za saigrače.

Alvarez po toj statistici  dijeli drugo mjesto sa Karimom Benzemom.

Francuski napadač je istu statistiku imao 2022. godine u dresu Real Madrida protiv Šahtjora iz Donjecka.