В.Г.

04. 09. 2023. 10:16 >> 10:16

MLS

Novi Mesijev šou pred najvećim svjetskim zvijezdama

Fudbaleri Intera iz Majamija upisali su novu pobjedu u MLS ligi. Iako nije bio stirijelac, Lionel Mesi je ponovo bio jedan od najzaslužnijih za trijumf svog tima nad Los Anđelesom u gostima 3:1.

Sjajni Argentinac je dva puta bio asistent i tako pomogao ekipi da zadrži šanse za plasman u plej-of MLS lige.

Inter je poveo u 14. minutu golom Farijasa. Početkom drugog poluvremena proradila je veza iz Barselone. Buskets je proigrao Meija, ovaj odlično uposlio Albu, kome nije bilo teško da savlada Mekartija.

Pobjedu Interu je obezbijedio Leonardo Kampanja u 83. minutu, a ponovo je nesebičan bio Leo Mesi iako je možda mogao i sam da se upiše u listu strijelaca.

Do kraja meča Los Anđeles je samo ubalžio poraz golom Holingsheda u 90. minutu.

Inter od Mesijevog dolaska ne zna za poraz. Argentinac je odigrao 11 utakmica, a posigao je isto toliko golova i upisao pet asistencija, uz to je uspio da osvoji i jedan trofej u Liga Kupu. Za to vrijeme samo u jednom meču, protiv Nešvila, nije upisao gol ili asistenciju.

A novi Mesijev šou u pratile su najveće svjetske zvijezde. Među prisutnima na "OBM" stadionu u Los Anđelesu našli su se, između ostalih,  LeBron Džejms, Džejms Harden, Medžik Džonson, Selena Gomez, Leonardo DiKaprio, Princ Hari, Megan Markl...