Л.В.

17. 08. 2023. 22:27 >> 22:27

LIGA KONFERENCIJA

Živković ugasio još jednu nadu Hajduka: Splićani igrali, PAOK postizao golove

Fudbaleri Hajduka iz Splita poraženi su u revanš utakmici kvalifikacija za Ligu konferencije od PAOK-a sa 3:0.

Splićani su tako završili još jednu neuspješnu evropsku kampanju, iako je izgledalo u većem dijelu dvomeča da su "bolja ekipa" od Grka.

Kolosalna šansa desila se u osmom minutu, golman PAOK-a, inače mladi hrvatski reprezentativac Kotarski je dodao loptu Ođiđa Ofou, koji umjesto da puca, dodaje loptu Marku Livaji. Hajdukova "desetka" kao da nije očekivao takav potez i loše je šutirao.

Samo četiri minuta kasnije Belgijanac pravi prekšaj u svom šesnaesterci i sudija Štegeman je pokazao na bijelu tačku a precizan je bio Švab.

Nastavio je Hajduk sa napadima, ali nije mogao da savlada raspoloženog Kotarskog.

U nastavku PAOK je krenuo da odlično koristi prostor, ali i nervozu protivnika, i u 79. minutu bilo je 2:0.

Dialo je pogriješio, ostavio loptu Brandonu, koji je dodao za Andirju Živkovića kojem nije bilo teško da savlada Lučića.

Samo pet minuta kasnije, reprezentativac Srbije je iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.