[ Mina ]

09. 05. 2021. 20:59 >> 22:38

VAŽNI TRIJUMFI JEZERA I PETROVCA

Dečić i Sutjeska idu u Evropu, pobjeda Budućnosti, Podgorica blizu 4. mjesta

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su novu pobjedu, dok su Dečić i Sutjeska obezbijedili plasman na evropsku scenu.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, pobijedila je u Podgorici, u 33. kolu Telekom Prve crnogorske lige, pljevaljski Rudar 3:1 i ostvarila 25. trijumf ove sezone.

Podgorički tim do pobjede vodili su Lazar Mijović golovima u 71. i 80. i Mloš Raičković u 87. minutu.

Jedini pogodak za Rudar, koji je upisao 15. poraz, postigao je Ljubomir Kovačević u 84. minutu.

Dečić je u Nikšiću savladao Sutjesku 2:1 i 13. pobjedom ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Domaćin je poveo golom Boža Markovića u 59. minutu.

Izjednačio je Kristijan Vuljaj u 61. iz jedanaesterca, a pobjedu gostima donio je Admir Adrović u 69. minutu.

Obje ekipe meč su završile sa po deset igrača, nakon isključenja golmana Sutjeske Vladana Giljena i veziste Pjetera Ljuljđuraja.

Veliki korak ka plasmanu na evropsku scenu napravila je Podgorica, koja je na DG areni savladala Zetu 2:1, golovima Halila Muharemovića u 7. i Anđelka Jovanovića u 41. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Goran Milojko u 70. minutu iz jedanaesterca.

Isti igrač u 30. minutu nije realizovao kazneni udarac.

Važne bodove osvojili su Jezero i Petrovac.

Jezero je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladalo OFK Titograd 2:1.

Plavski tim slavio je golovima Nikole Jovićevića u 20. i albanskog internacionalca Ndue Mujecija u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Ivan Bojović u 61. minutu.

Petrovac je na svom stadionu slavio protiv Iskre 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mirza Đurđević u 31. minutu.

Domaćin je od 61. minuta igrao sa igračem manje, nakon isključenja Igora Vukčevića.

Iskra je protiv Petrovca seriju bez pobjede produžio na 11. Utakmica.

Budućnost je, poslije 33. kola, vodeća na tabeli sa 78 bodova i ima 25 više od drugoplasiranog Dečića.

Sutjeska je treća sa 51 i takođe ide u Evropu, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 49, dok je peti Rudar sa 42 boda

U narednom kolu, 15. maja, sastaće se: Rudar – Sutjeska, Dečić – Podgorica, Zeta – OFK Titograd, Jezero – Petrovac i Iskra – Budućnost.

Trofej Radija Crne Gore: Marković i dalje u vođstvu

Golgeter Sutjeske, Božo Marković sa 16 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Vezista Budućnosti Draško Božović i napadač Rudara Vuk Striković iz Rudara postigli su po 12, a gol manje Kristijan Vuljaj iz Dečića.

Po deset golova postigli su napadač Podgorice, Šaleta Kordić i igrač Dečića Iljir Camaj, a po osam igrači Budućnosti Dejan Zarubica i Igor Ivanović iz Budućnosti i vezista Sutjeske, Milutin Osmajić.

Napadač Iskre, Ivan Vuković i Goran Milojko iz Zete strijelci su po šest golova, dok su po pet postigli golgeter OFK Titograda, Marko Mrvaljević, Anđelo Rudović iz Dečića, Arihiro Sentoku iz Podgorice, igrač Zete Marko Burzanović, Miloš Zečević iz Rudara i Zaim Divanović iz Petrovca.

Isti golgeterski učinak imaju i Lazar Mijović i Miloš Raičković iz Budućnosti, albanski internacionalac u dresu Jezera Ndue Mujeci, Anđelko Jovanović iz Podgorice

Po četiri puta u listu strijelci upisali su se fudbaleri Iskre, Bogdan Milić i Zoran Petrović, igrači Zete Vasko Kalezić i Kođo Nijaveđi, Nikola Čelebić iz Podgorice, Nikola Janjić i Igor Pajović iz Sutjeske i Zoran Mikijelj iz Petrovca.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih šest golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović i Marko Ćetković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.