N.R.

21. 04. 2024. 20:52 >> 20:55

PRVA LIGA

Dečić novi lider, Budućnost poražena u Beranama, Sutjeska sigurna

Novi obrt u domaćem fudbalskom šampionatu, Dečić je pobijedio Mladost Lob.bet 2:0 i iskoristio poraz Budućnosti u Beranama od Jezera 1:3 i vratio se na prvo mjesto na tabeli.

Tuzani su do pobjede došli golovima u drugom poluvremenu, prvo je pogodio Ljuljđuraj u 49. minutu, da bi pitanje pobjednika riješio novim golom Bojan Matić u 78. minutu.

Budućnost je već nakon 17 minuta imala dva gola zaostatka u Beranama. Senaga je doveo Jezero u prednost u 11. minutu, samo šest minuta kasnije na 2:0 povisio je Petar Orlandić. Stigao je ubrzo odgovor "plavih" koji su preko Despotovića smanjili na 2:1 u 20. minutu. Sve je riješeno u 64. minutu novim golom Sanage, koji je tako zapečatio pobjedu Jezera protiv tima koji sa klupe predvodi upravo bivši strateg ekipe iz Plava, Ivan Brnović.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita i slavila na svom terenu 3:1 protiv Jedinstva. Domaći su dva gola postigli u prvom poluvremenu, Kalezić je pogodio u 12. minutu, Striković je bio strijelac 20 minuta kasnije. Uspjeli su Bjelopoljci da se vrate u meč i smanje na 2:1 preko Ristića u 47. minutu. Pitanje pobjedika Nikšičani su riješili u 76. minutu nakon prodora i gola Srđana Krstovića.

Rudar je u prvom meču savladao na domaćem terenu Petrovac 1:0, a jedini gol je postigao Jasmin Muhović u 20. minutu. Pljevljaci su prekinuli niz od devet mečeva bez pobjede u prvenstvu i došli do drugog trijumfa u proljećnjem dijelu sezone. Uprkos pobjedi Rudar je i dalje na posljednjem mjestu na tabeli, ima meč više i bod manje od Mladosti DG i četiri od Jedinstva.

Mornar je kao gost pobijedio Arsenal 2:1. Poveli su Barani 1:0 u 19. minutu golom Vukovića što je bio rezultat prvog poluvremena. Arsenal je zaigrao bolje početkom drugog dijela i stigao do izjednačenja prelijepim golom Damjana Mugoše u 57. minutu. Samo dva minuta kasnije novi pogodak - Mornar je poveo 2:1, strijelac Vukotić za kako se ispostavilo konačan rezultat u Tivtu.

PAROVI 31. KOLA

Rudar - Petrovac 1:0

(Muhović 20)

Arsenal - Mornar 1:2

(Mugoša 57 - Vuković 19, Vukotić 59)

Sutjeska - Jedinstvo 3:1

(Kalezić 12, Striković 32, Krstović 76 - Ristić 47)

Dečić - Mladost Lob.bet 2:0

(Ljuljđuraj 50, Matić 78)

Jezero - Budućnost 3:1

(Senaga 11,64, Orlandić 17 - Despotović 20)

LIVE BLOG:

20:53

Gotovo je i u Beranama - Jezero bolje od Budućnosti 3:1.

Опширније

20:48

Završeno je na Starom Aerodromu pobjeda Dečiča protiv Mladosti Lob.bet-a 2:0.

Опширније

20:34

Dečić uvećava prednost na 2:0 preko Bojana Matića u 78. minutu.

Опширније

20:23

Jezero dolazi do novog gola, vode Plavljani 3:1, novi gol Sanage u 64. minutu.

Опширније

20:04

Dečić je poveo 1:0, prednost je donio Pjetar Ljuljđuraj 49. minutu

Опширније

19:50

Završeno u Nikšiću - pobjeda Sutjeske protiv Jedinstva 3:1.

Опширније

19:49

Kraj poluvremena u Beranama, Jezero vodi protiv Budućnosti 2:1.

Опширније

19:47

Završeno je prvo poluvrijeme na Starom Aerodromu, Dečić - Mladost Lob.bet 0:0.

Опширније

19:32

Sutjeska rješava pitanje pobjednika, gol za 3:1 postigao je Srđan Krstović.

Опширније

19:20

Smanjuje Budućnost na 2:1 pogodio je Despotović u 20.minutu.

Опширније

19:18

Velikih 2:0 za Jezero, Petar Orlandić pogađa u 16. minutu.

Опширније

19:12

Povelo je Jezero 1:0 protiv Budućnosti u 11. minutu - strijelac Senaga Naoki.

Опширније

19:12

U 51. minutu tresla se prečka gola Jedinstva, šutirao je Simić.

Опширније

19:09

Zaprijetilo je Jedinstvo u 48. minutu - Brandao je pogodio prečku sa preko dvadeset metara.

Опширније

19:03

Jedinstvo je u drugom minutu drugog poluvremena došlo do gola u Nikšiću, na 2:1 smanjio je Ristić.

Опширније

19:01

Nastavljena je igra u Nikšiću.

Опширније

19:00

Počeli su i mečevi vodećih timova domaćeg šampionata, Budućnost gostuje Jezeru, Dečić domaćin Mladosti Lob.bet

Опширније

18:46

Završeno je prvo poluvrijeme u Nikšiću, sigurna prednost Sutjeske od 2:0.

Опширније

18:33

Sutjeska povećava prednost na 2:0 - centaršut Kalezića pravo na nogu Batrovića koji je polumakazicama pogodio prečku, lopta se odbila do Vuka Strikovića, koji je pogodio ugao Joksimovićevog gola u 32. minutu.

Опширније

18:22

Završena je utakmica u Tivtu - pobjeda Mornara protiv Arsenala 2:1.

Опширније

18:12

Povela je Sutjeska 1:0 u Nikšiću - velika greška golmana Jedinstva Sergeja Jokomovića koji je predao loptu pravo u noge Srđanu Krstoviću, on je dodao Vasku Kaleziću kojem nije bilo teško da pogodi mrežu u 12. minutu.

Опширније

18:00

Počeo je okršaj Sutjeska - Jedinstvo

Опширније

17:47

Mornar opet vodi u Tivtu, gol za 2:1 postigao je Balša Vukotić u 59. minutu.

Опширније

17:42

Izjednačenje u Tivtu, prelijep gol za 1:1 postigao je Damjan Mugoša u 57. minutu.

Опширније

17:29

Počelo je drugo poluvrijeme u Tivtu.

Опширније

17:16

U Tivtu nakon 45 minuta igre Mornar vodi protiv Arsenala 1:0.

Опширније

16:52

Završen je meč u Pljevljima, Rudar bolji od Petrovca 1:0.

Опширније

16:50

Mornar je poveo 1:0 protiv Arsenala, strijelac Nikola Vuković u 19. minutu.

Опширније

16:34

Interesantno drugo poluvrijeme u Pljevljima ali bez promjene rezultata, Petrovac ima više loptu u nogama.

Опширније

16:31

Počeo je drugi meč 31.kola, u Tivtu su rivali Arsenal i Mornar.

Опширније

16:02

Počelo je drugo poluvrijeme u Pljevljima.

Опширније

15:46

Završeno je prvo poluvrijeme u Pljevljima, Rudar vodi 1:0.

Опширније

15:18

Rudar je poveo preko Muhovića, koji je iz blizine poslao loptu u mrežu, nakon ubacivanja sa desne strane.

Опширније

15:00

Počeo je meč u Pljevljima.

Опширније

14:52

Rudar i Petrovac otvaraju 31. rundu. Za Pljevljake je to praktično posljednja prilika da uhvate priključak sa ekipama Jedinstva i Mladosti koje se nalaze u zoni baraža. Na drugoj strani, Petrovčani su prebrinuli brige oko opstanka.

Опширније

14:51

Trener Sutjeske Miljan Radović kazao je da je za njegovu ekipu svaki meč do kraja kao finale.

"Svaku utakmicu do kraja gledamo kao da je finale. Bez opterećenja visokim ciljevima, ali sa jasnim ambicijama da u svaki meč uđemo da pobijedimo. Tako će biti i protiv Jedinstva i protiv ostalih rivala", rekao je Radović

Опширније

14:47

Iskusni lijevi bek Podgoričana Ivan Novović svjestan je da će biti teško protiv Jezera.

"Pred nama je izuzetno teška utakmica protiv tima koji igra svoju najbolju sezonu. Jezero igra odlično na oba fronta, u igri je za istorijski plasman na evropsku scenu. Sigurno rivalu neće nedostajati motiva, zbog sebe i svojih ambicija, ali i zato što igra protiv Budućnosti", rekao je Novović.