21. 10. 2018. 18:18   >>  17:55

SERIJA A

Lacio slavio u Parmi, Atalanta ubjedljiva

Fudbaleri Lacija pobijedili su u gostima ekipu Parme sa 2:0, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

Golove za pobjednički tim postigli su Ćiro Imobile u 81. minutu iz penala i Hoakin Korea u 93. minutu.

Lacio je upisao šestu pobjedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 18 bodova, dok je Parma sada deseta sa 13 osvojenih bodova.

Pobjedu u gostima upisala je i Atalanta, koja je sa ubjedljivih 5:1 slavila protiv Kjeva.

Tri pogotka za Atalantu postigao je Josip Iličić, u 28, 50. i 52. minutu, a u strijelce su se upisali i Marten de Ron u 25. i Robin Gosens u 72.

Utješni gol za Kjevo, koji je od 40. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Federika Barbe, postigao je Valter Birsa u 84. minutu iz penala.

Atalanta je na 14. mjestu na tabeli sa devet bodova, dok je Kjevo i dalje posljednji sa minus jednim bodom.

Fudbaleri Bolonje i Torina odigrali su neriješeno 2:2.

Torino je poveo sa 2:0 golovima Jaga Falkea u 14. i Danijelea Baselija u 54. minutu, ali je domaća ekipa uspjela da izjednači i stigne do boda. Golove su postigli Federiko Santander u 59. i Arturo Kalabresi u 77. minutu.

Torino je deveti na tabeli Serije A sa 13 osvojenih bodova, dok je Bolonja na 17. poziciji sa pet bodova manje.