17. 03. 2018. 17:49   >>  17:44

BUNDESLIGA

Remi Menhengladba i Hofenhajma, Ajntraht ubjedljiv

Fudbaleri Borusije i Hofenhajma igrali su danas u Menhengladbahu neriješeno 3:3, u 27. kolu Bundeslige.

Gosti su tri puta vodili, ali su domaći fudbaleri Borusije uspjeli da izjednače, posljednji put u 90. minutu preko Matijasa Gintera.

Hofenhajm, koji je vezao četvrtu utakmicu bez poraza, sedmi je na tabeli njemačkog prvenstva sa 39 bodova, dok je Borusija sa tri manje dvije pozicije ispod.

Ajntraht je u Frankfurtu pobijedio Majnc sa 3:0.

Verder je pobijedio treću od posljednje četiri utakmice, pošto je rezultatom 3:1 bio bolji od Augsburga u gostima.

Klub iz Bremena je 12. na tabeli i sa 33 boda je blizu opstanku u njemačkom prvenstvu. Augsburg ima dva više i zauzima deveto mjesto.

Hamburg nije uspio da pobijedi i u 14. vezanoj utakmici, iako je na poluvremenu vodio protiv Herte na svom stadionu.

Herta je, ipak, u drugom dijelu preko Valentina Lazara i Salomona Kalua preokrenula.

Hamburg je pretposljednji sa 18 bodova, sedam manje od Volfsburga koji je na mjestu koje garantuje opstanak. Herta je 11. sa 35.