[ Mina ]

17. 03. 2018. 17:03   >>  10:36

ODGOĐENO U NIKŠIĆU

Budućnosti samo bod, bez golova u Golubovcima

Fudbaleri Budućnosti igrali su neriješeno, a pobjednika nije blo ni u duelu Zete i Mladosti, u 25. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost i Petrovac igrali su na Gradskom stadionnu pod Goricom 1:1

Domaćin je poveo golom Darka Nikača u 60. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleksandar Vujačić u 70. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Zete i Mladosti u Golubovcima.

Pobjede u gostima ostvarili su fudbaleri Grblja i Dečića.

Grbalj je u Danilovgradu savladala Iskru 3:1, a do osmog trijumfa došao je golovima Nikole Popovića u 21. i 89. i Ivana Vukovića u 25. minutu.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Blažo Perutović u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Dečić je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Kom Eurozoks 2:1.

Do prvog proljećnog trijumfa, trećeg ove sezone, došao je golovima Dalibora Đukića u 16 . iz jedanaesterca i Vula Vujačića u 54. minutu.

Jedini pogodak za Kom Eurozoks postigao je Marko Kažić u 23. minutu.

Duel Sutjeske i pljevaljskog Rudara nije odigran zbog jakog vjetra u Nikšiću.

Sutjeska je, poslije 25. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 58 bodova i ima 15 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 34, koliko ima i Mladost sa slabijom gol razlikom.Grbalj je peti sa 33 boda.

Ivanović zadržao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 11 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, poslije 25. kola ima tri gola manje, Ivan Vuković iz Grblja, Božo Marković iz Sutjeske i Marko Ćetković iz Mladosti postigli su po sedam, a po gol manje Alen Melunović (Budućnost), Admir Adrović (Mladost), i Bogdan Milić (Iskra).

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Radomir Đalović (Rudar), Radoš Dedić (Kom) i Darko Nikač (Budućnost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.