[ Mina ]

14. 03. 2018. 19:30 >> 19:28

KIKS RUDARA

Pobjede Sutjeske, Budućnosti i Mladosti, nula u Petrovcu

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Radanovićima savladala Grbalj 3:1, a do 18. pobjede došla je golovima Luke Merdovića u 19, Šalete Kordića u 39. i Igora Ivanovića u 80. mintu.

Pogotke za Grbalj postigli su Danko Kovačević u 82. i Zdravko Dragićević u 90. minutu.

Budućnost je u Tuzima savladala Dečić 1:0.

Odlučujući pogodak, za 11. trijumf Budućnosti, postigao je Miljan Vlaisavljević u 80. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvarila je i Mladost, koja je pred svojim navijačima savladala Iskru iz Danilovgrada 1:0 (0:0).

Domaćin je do osmog trijumfa ove sezone došao golom Marka Ćetkovića u 70. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Petrovca i Zete igrali su 0:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Kom Eurozoksa, koji su u Pljevljima igrali 1:1.

Ekipa iz podgoričkog naselja povela je golom Nemanje Sekulića u 44. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Velizar Janketić u 70. minutu.

Sutjeska je, poslije 24. kola, vodeća na tabeli sa 58 bodova i ima 16 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 33, koliko ima i Mladost sa slabijom gol razlikom.

Ivanović povećao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 11 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, poslije 24. kola ima tri gola manje, Božo Marković iz Sutjeske i Marko Ćetković iz Mladosti postigli su po sedam, a po gol manje Alen Melunović (Budućnost), Admir Adrović (Mladost), Ivan Vuković (Grbalj) i Bogdan Milić (Iskra).

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Radomir Đalović (Rudar) i Radoš Dedić (Kom).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.