26. 07. 2017. 22:48 >> 22:43

POBJEDE MARIBORA I DINAMA

Remi u Nici, Rijeka odoljela u Salcburgu

Fudbaleri Nice i Ajaksa igrali su neriješeno 1:1, u derbiju 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Rijeka je odoljela na gostovanju Salcburgu 1:1 i napravila veliki korak ka plej-ofu.

Nica je vodila golom Balotelija, a remi je potpisao De Bek.

Rijeka je u Austriji povela preko Marija Gavranovića u 30. minutu, asistent je bio Ristovski.

Austrijanci su izjednačili na startu drugog poluvremena. Pogodio je Hvang, koji je iskoristio smušenu reakciju odbrane Rijeke.

Domaći su do kraja dali sve za napad, ali je prvak Hrvatske odolio. Marko Vešović je bio na terenu svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.

Maribor je srušio Hafnafjodur 1:0, a čovjek odluke bio je Tavares, dok su Seltik i Rozenborg igrali bez golova u Glazgovu.

Kazahstanska Astana je savladala poljsku Legiju sa 3:1.

Domaćin je u finišu prvog poluvremena stigao do 2:0 (strijelci Kabanang i Maevski), da bi Legija u 78. minutu smanjila preko Sadikua. Ipak, Tvumasi je duboko u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 3:1 i omogućio Astani veliku prednost pred revanš.

Istim rezultatom je Dinama iz Kijeva savladao Jang Bojs kod kuće 3:1.

Jarmolenko i Mbokani donijeli su 2:0, a gosti su golom Fašharta u nadoknadi prvog dijela smanjili rezultat.

Međutim, u nadoknadi utakmice Garmaš je donio ubjedljivu prednost Dinamu 3:1.

Hapoel Ben Ševa je iznenadio Ludogorec i došao na korak od plasmana u plej-of. Nvakeme je doveo Izraelce u vođstvo u 19. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Ohana 11 minuta prije kraja.