Objavio: P.R. [ Beta ]

26. 08. 2016. 22:43 >> 22:34

BROJALI DO ŠEST

Bajern ubjedljiv na startu Bundeslige

Fudbaleri Bajern Minhena ubjedljivom pobjedom nad Verderom iz Bremena počeli su danas odbranu titule u Bundeslige.

Bajern je večeras na stadionu Alijanc arena pobijedio Verder sa 6:0 u prvoj utakmici prvog kola prvenstva Njemačke.

Bavarci su do prednosti došli u devetom minutu, a strijelac je bio Ćabi Alonso. Četiri minuta kasnije Robert Levandovski je na asistenciju Franka Riberija povisio na 2:0.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme, da bi samo poslije 40 sekundi igre u drugom dijelu Levandovski drugim pogotkom povisio na 3:0.

Kapiten Bajern Minhena Filip Lam u 66. minutu povisio je prednost svog tima na 4:0, da bi Frank Riberi u 73. doveo Bavarce do pet golova prednosti.

Levandovski je u 76. minutu iz jedanaesterca postavio konačan rezultat.

Ostale utakmice prvog kola Bundeslige igraće se za vikend.