13. 04. 2019. 19:08 >> 19:18
1

EVROKUP

Remi Jadrana i Marseja, trofej ide u Francusku

Vaterpolisti Jadran Carina nijesu uspjeli da osvoje trofej Evrokupa, pošto su igrali neriješeno sa Marsejom u Nikšiću 7:7. Francuski tim je prvi duel u svom bazenu dobio 9:8.

Jadran je u uvodnoj dionici dva puta vodio, ali je francuski tim oba puta imao spreman odgovor , pa je nakon osam minuta igre bilo neriješeno 2:2.

Izjednačena igra nastavila se do finiša druge četvrtine, kada je Gardašević donio dva gola prednosti. Ipak, u posljednjim sekundama prvog dijela Kovačević je smanjio na 5:4.

Jadran na startu treće dionice nije iskoristio igrača više, a kazna je stigla u završnici tog dijela igre. Vukićević je realizovao napad sa igračem više i poravnao na 5:5.

Jadran do kraja treće četvrtine nije iskoristio još jedan napad s igračem više, pa je ostalo 5:5.

Radović je na 4:43 minuta prije kraja donio novo vođstvo Novljanima, a potom je naš tim opet prokockao napad s igračem više, da bi Istiski vratio stvari u egal 6:6, 3.22 do kraja meča.

Kovačević je na 1.45 donio preokret, ali je u narednom napadu Radović izjednačio 7:7. Ipak, Marsej je odolio do kraja i stigao do trofeja.

Na golu Marseja blistao je Miloš Šćepanović, koji je meč završio sa 12 odbrana.

U ekipi Jadrana po dva gola postigli su Đuro Radović i Filip Gardašević, a po jedan Vlado Popadić, Dimitrije Obradović i Konstantin Averka.

Dvostruki strijelci za Marsej bili su Igor Kovačević i Aleksander Kamara.