11. 12. 2023. 19:32 >> 19:41
1

SVJETSKO PRVENSTVO

Mađarska nakon preokreta savladala Hrvatsku, Crna Gora u četvrtfinalu

Rukometašice Mađarske savladale su nakon preokreta Hrvatsku 23:22, u posljednjem kolu glavne runde i ujedno odvela Crnu Goru u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Mađarice su ujedno izborile plasman u olimpijske kvalifikacije.

Hrvatska je već u uvodnim minutima stekla tri gola prednosti 4:1, da bi Mađarice nedugo zatim prišle na gol zaostatka 4:3. Ipak, to je bilo kratkog daha, jer su se Hrvatice opet odlijepile na plus tri.

Ta razlika je bila je još u četiri navrata, da bi kod rezultata 9:6 Zadravec prokockala zicer.

Međutim, malo kasnije Hrvatska je stigla do plus pet 11:6, ali je do velikog odmora reagovala Mađarska i smanjila na 11:8.

Nije to zbunilo Hrvatice, koje su golom Ježić u 34. minutu vratila pet golova prednosti svojoj selekciji 13:8, da bi Blažević u 43. minutu prvi put donijela šest golova prednosti 18:12.

Nije se predava Mađarska, pa je serijom 4:0 u 48. minutu smanjila na 19:17. Imale su i napad za minus jedan, ali se Hrvatska odbranila i potom preko Milosavljević iz sedmerca povela 20:17, deset minuta prije kraja.

Kod rezultata 21:18 Lukač je prokockala zicer, a na drugoj strani je to kaznila Milosavljević za 22:18.

Hrvatska, međutim, do kraja nije postigla gol, pa je Mađarska serijom 5:0 preokrenula na ulazu u posljednji minut 23:22.

Milosavljević je potom promašila sedmerac i Mađarska je nakon toga privela meč kraju.