14. 04. 2021. 20:11 >> 20:21
3

ABA LIGA

Zvezda u neizvjesnoj završnici pobijedila Cedevita Olimpiju

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su danas na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije sa 82:81, u zaostalom meču 11. kola ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džordan Lojd sa 19 poena, četiri asistencije i tri skoka, Dejan Davidovac je dodao 17 poena, a Kori Volden je postigao 13 poena uz sedam asistencija.

Najbolji učinak u slovenačkoj ekipi imao je Kendrik Peri sa 19 poena i tri skoka, dok su po 14 poena i pet asistencija imali Jaka Blažič i Luka Rupnik, a Blažič je upisao i četiri skoka.

Zvezda trenutno dijeli prvo mjesto sa ekipom Budućnosti, sa učinkom od 20 pobjeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija na petom mjestu sa 17 pobjeda i šest poraza.

Prva četvrtina protekla je u smjenjivanju vođstva dvije ekipe, prvo je Olimpija povela sa šest poena razlike, da bi Zvezda serijom 14:2, povela rezultatom 20:14. Do kraja četvrtine Olimpija je stigla do izjednačenja.

Zvezda je sredinom druge četvrtine povela sa 41:34, ali su gosti preokrenuli i poveli rezultatom 43:48.

Na poluvrijeme Zvezda je otišla sa minimalnom prednošću od 52:51.

Tokom većeg dijela treće četvrtine u vođstvu je bila Zvezda, da bi dionicu završila sa prednošću od četiri poena.

U neizvjesnoj završnici Zvezda je do pobjede došla sa linije slobodnih bacanja, a koš za pobjedu na dvije sekunde prije kraja postigao je Marko Simonović.